Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Kamil Stoch wycofany z kadry skoczków. Zapadła ostateczna decyzja
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 05.12.2023 18:44

Kamil Stoch wycofany z kadry skoczków. Zapadła ostateczna decyzja

Dawid Kubacki Kamil Stoch
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Kamil Stoch wykluczony z zawodów Pucharu Świata w Klingenthal. Decyzja została podjęta przez trenera polskich skoczków. Thomas Thurnbichler wskazał, kto zastąpi Kamila Stocha podczas konkursu w Niemczech. Trener wyjaśnił również motywacje podjęcia tego stanowczego korku.

Kamil Stoch wykluczony, zabraknie go w Klingenthal

Wielkie problemy Kamila Stocha właśnie zostały potwierdzone? Thomas Thurnbichler podjął decyzję dotyczącą składu na konkurs Pucharu Świata w Klingenthal. Skład zaskoczył.

Zawody Pucharu Świata w Klingenthal odbędą się w sobotę (09.12) oraz niedzielę (10.12), ale zabraknie na nich Kamila Stocha. Thomas Thurnbichler nie włączył skoczka na listę osób, które usiądą na belce startowej. Znamy powody oraz nazwisko jego zastępcy.

Thomas Thurnbichler podjął decyzję, wytłumaczył absencję Kamila Stocha

Kamil Stoch nie będzie skakał na skoczni w niemieckim Klingenthal. - Kamil potrzebuje w tej chwili większej liczby prób, w spokojnych warunkach. Podczas rywalizacji dochodzi stres, a do tego w Klingenthal może oddać maksymalnie dziewięć skoków - wyjaśnił Thomas Thurnbichler. Jego słowa zostały oficjalnie przekazane przez Polski Związek Narciarski.

ZOBACZ: Piotr Żyła nagle przerwał wywiad, powód zaskakuje. Tego się nie spodziewał

W czasie weekendu, gdy odbywać się będzie konkurs Pucharu Świata w Klingenthal, Kamil Stoch zaliczy przerwę. - Kamil Stoch pojedzie w najbliższym czasie na dwudniowy obóz treningowy do Eisenerz, gdzie panują bardzo dobre warunki. W trakcie weekendu będzie miał przerwę, z kolei na początku przyszłego tygodnia odbędzie dwie sesje treningowe na skoczni w Zakopanem - dodawał dalej trener polskich skoczków. Kto zastąpi Kamila Stocha w reprezentacji Polaków na najbliższy weekned?

Andrzej Stękała zastąpi Kamila Stocha

Rozpoczęty sezon skoków narciarskich 2023/2024 nie jest dla Polaków łaskawy. Skoczkowie mają problemy z zakwalifikowaniem się do drugiej serii konkursu, więc weekendowe zmagania w Klingenthal to szansa na odbicie się od dna po fatalnym początku zmagań z innym skoczkami.

ZOBACZ: Adam Małysz świętuje urodziny. Otrzymał wyjątkowe życzenia. “Legenda na zawsze”

Czy to koniec Kamila Stocha w biało-czerwonych barwach? Wykluczenie ze zmagań w Klingenthal ma być jedynie formą regeneracji formy. - Zakładamy, że pojedzie do Engelbergu, jeżeli do tego czasu złapie dobrą formę - dodał Thomas Thurnbichler. Zamiast Kamila Stocha na belce startowej podczas sobotniego i niedzielnego konkursu w Niemczech zobaczymy Andrzeja Stękałę.