Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Kamil Stoch nie gryzł się w język. Jego słowa szeroko komentowane. "Brutalnie, ale szczerze"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 27.11.2023 11:35

Kamil Stoch nie gryzł się w język. Jego słowa szeroko komentowane. "Brutalnie, ale szczerze"

Kamil Stoch
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Z całą pewnością nie tak początek nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich wyobrażali sobie polscy skoczkowie oraz kibice. Wielu martwi zwłaszcza dyspozycja Kamila Stocha. Sportowiec po niedzielnym konkursie nie gryzł się w język. Stanowczo skomentował swój występ, a jego słowa nie przeszły bez echa.

Polscy skoczkowie rozpoczęli sezon

Inauguracja nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskiej Ruce z całą pewnością nie wyglądała tak, jak życzyliby sobie tego polscy kibice i skoczkowie. W sobotę tylko Dawid Kubacki awansował do serii finałowej konkursu, a ostatecznie zajął dosyć dalekie 21. miejsce.

- Choroba, chorobą, ale jak się chorowało, to się także nie trenowało. To wszystko się ze sobą wiąże. Na pewno miało to jakiś wpływ na moją dyspozycję. Wydawało mi się, że tej energii starczy na walkę o najlepsze miejsca, ale ciało mówi, że jeszcze nie jest gotowe - mówił Kubacki przed kamerą Eurosportu. 

Polacy zajadają się tym daniem. "To resztki mięs z marketów"

Kamil Stoch skomentował swój występ

W niedzielnym konkursie w serii finałowej obok Kubackiego znalazł się także Piotr Żyła. Niespodziewanie już na etapie kwalifikacji odpadli Aleksander Zniszczoł i Kamil Stoch. Zwłaszcza forma tego drugiego martwi kibiców. Stoch skomentował swój niedzielny występ w rozmowie z Eurosportem.

- Nie do końca wierzyłem w pomysł na dzisiejszy skok. Nie chcę mówić, że myśl szkoleniowa jest zła, ale na tej skoczni nie czuję się dobrze. Za dużo było od razu u mnie zmian w skokach i trochę się w tym wszystkim pogubiłem - mówił Kamil Stoch w rozmowie z Eurosportem.

Kamil Stoch w stanowczych słowach, internauci komentują

Słowa naszego reprezentanta nie przeszły bez echa. - Odsłuchałem całą wypowiedź Kamila w Eurosporcie. No, nie jest ona ładna i drużynowa. Nawet jeśli dodał, że nie chodzi o 'myśl szkoleniową'. To cała wypowiedź jej dotyczyła - napisał Piotr Majchrzak z Viaplay.

Wypowiedź Kamila Stocha szeroko komentowana jest także przez internautów. "Przez lata zarzucono mu zachowawczość i klepanie w kółko tych samych formułek. Teraz w końcu rzucił coś mniej dyplomatycznego i też źle. Biorąc pod uwagę, że cała grupa skacze źle i bardzo źle - raczej nie przesadza", "Może i brutalnie, ale chociaż szczerze" - pisano.

Źródło: Eurosport