Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Adam Małysz świętuje urodziny. Otrzymał wyjątkowe życzenia. "Legenda na zawsze"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 03.12.2023 14:14

Adam Małysz świętuje urodziny. Otrzymał wyjątkowe życzenia. "Legenda na zawsze"

Adam Małysz
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Legenda skoków narciarskich i obecny prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz świętuje w niedzielę 3 grudnia swoje 46. urodziny. Z tej okazji legendarny skoczek otrzymał wyjątkowe życzenia.

Adam Małysz 3 grudnia obchodzi urodziny

Adam Małysz to bez wątpienia największa ikona polskich sportów zimowych. Legenda skoków narciarskich 3 grudnia obchodzi swoje 46. urodziny. Wybitny polski sportowiec urodził się w Wiśle w 1977 roku.

Adam Małysz jako pierwszy zawodnik w historii trzy razy z rzędu zdobywał Kryształową Kulę. Małysz był także trzykrotnie mistrzem świata. Jako pierwszy Polak wygrał prestiżowy Turniej Czterech Skoczni. Jego fenomen przyciągał przed telewizory miliony rodaków, a sam Małysz stał się wręcz ikoną w Polsce.

Śnieg zasypie Polskę. Padać będzie niemal przez całą niedzielę

Adam Małysz obchodzi urodziny. Otrzymał wyjątkowe życzenia

Adam Małysz otrzymał tego dnia w mediach społecznościowych wiele życzeń i ciepłych słów. Wyjątkowy post opublikowała także międzynarodowa federacja narciarska FIS. - Wszystkiego najlepszego dla jedynego w swoim rodzaju Adama Małysza. Twoje dziedzictwo, wkład i wpływ na historię skoków narciarskich jest nieoceniony! Legenda na zawsze. Wszystkiego najlepszego, Adam - napisano w poście zamieszczonym na Instagramie federacji.

Zamieszczono także zdjęcie, na którym Simon Ammann i Thomas Morgenstern trzymają w górze Małysza po zdobyciu przez polskiego skoczka złotego medalu mistrzostw świata w Sapporo w 2007 roku.

Adam Małysz obecnie jest prezesem PZN

Adam Małysz od kilku lat spełnia się w roli działacza sportowego. Obecnie jest prezesem Polskiego Związku Narciarskiego.

- Jak sam często powtarza, najważniejsze jest zdrowie i szczęście. Dlatego składamy najlepsze życzenia, zdrowia i pomyślności - napisał w mediach społecznościowych także polski związek narciarski, a w komentarzach posypały się życzenia od kibiców. Adam Małysz bez wątpienia jest legendą polskiego sportu.

Tagi: Adam Małysz