Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Dramat skoczka, fatalna kontuzja na treningu. Nie wystartuje w tegorocznym Pucharze Świata
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 18.11.2023 19:41

Dramat skoczka, fatalna kontuzja na treningu. Nie wystartuje w tegorocznym Pucharze Świata

skoczek narciarski Maximilian Steiner
Instagram.com/ski_austria_skispringen

Sezon skoków narciarskich zbliża się wielkimi krokami, niemniej niespodziewane wiadomości na temat znanego skoczka wywołają u kibiców zdziwienie. Problemy zdrowotne zakończyły sezon skoczka, jeszcze zanim ten po raz pierwszy zasiadł na belce. Federacja wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Kontuzja skoczka narciarskiego tuż przed początkiem sezonu 2023/2024

Dramat skoczka narciarskiego z Austrii. Sezon 2023/2023 już teraz się dla niego zakończył. Problemy zdrowotne skreśliły go z listy startowej, mimo iż pierwszy konkurs zaplanowany jest na 25 i 26 listopada w Ruce (Finlandia).

Puchar Świata rozpocznie się już za tydzień. W kadrze reprezentantów Austrii zabraknie jednak Maximiliana Steinera. Federacja opublikowała oficjalny komunikat. Wiadomo, czy skoczek ma szanse na powrót na belkę startową w sezonie 2023/2024.

Tragiczny wypadek pod Kutnem. Nie żyje młoda kobieta, policja apeluje do świadków

Austriacki skoczek wykluczony z Pucharu Świata

Maximilian Steiner nie będzie startował w Pucharze Świata 2023/2024. Austriacki skoczek doznał poważnej kontuzji, która całkowicie wyklucza możliwość startów i rywalizowania m.in. z Dawidem Kubackim, czy Kamilem Stochem.

ZOBACZ: Kamil Stoch powiedział o zakończeniu kariery. Ujawnił całą prawdę

- Koniec sezonu dla Maximiliana Steinera! Zerwał więzadło krzyżowe w lewym kolanie i doznał urazów łąkotki i więzadła pobocznego podczas upadku podczas czwartkowego treningu na Bergisel - czytamy w oficjalnym komunikację austriackiej federacji. To jednak nie wszystko.

Maximilian Steiner przeszedł już operację

Skoczek, zamiast pojawiać się na skoczni narciarskiej, pojawiać będzie się na sali rehabilitacyjnej. Będzie tam wracał do formy po kontuzji. - Przeszedł już udaną operację w sanatorium Kettenbruecke. Życzymy mu wszystkiego najlepszego i szybkiego powrotu do zdrowia! - dodała federacja na temat tego, co dzieje się u Maximiliana Steinera.

ZOBACZ: Adam Małysz potwierdził niepokojące wieści. Wszyscy się tego obawiali

Maximilian Steiner w minionym sezonie zdobył 400 punktów w Pucharze Kontynentalnym. Pozwoliło to austriackiemu skoczkowi zająć 15. miejsce w klasyfikacji.

Źródło: wprost.pl