Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski podjął decyzję. To już przesądzone
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 18.11.2023 13:27

Robert Lewandowski podjął decyzję. To już przesądzone

Robert Lewandowski
Beata Zawadzka/East News

We wczorajszym meczu eliminacyjnym do Euro 2024 reprezentacja Polski zaledwie zremisowała z Czechami 1:1 i straciła szansę na bezpośredni awans z grupy. Naszą kadrę czekają teraz mecze barażowe. Po wczorajszym spotkaniu ważne słowa co do najbliższej przyszłości przekazał Robert Lewandowski.

Polska zaledwie remisuje z Czechami. Robert Lewandowski zabrał głos

Po wczorajszym remisie z Czechami reprezentacja Polski straciła szansę na bezpośredni awans do Euro 2024. Teraz naszą kadrę czekać będą mecze barażowe.

Robert Lewandowski po meczu z Czechami nie ukrywał, że kadra zawiodła w eliminacjach. - Staraliśmy się zrobić wszystko, ale jest tylko remis. Było widać dobrą grę z naszej strony, utrzymywaliśmy się przy piłce, ale brakowało ostatniego podania, wrzutki. Czesi dobrze blokowali nasze próby. Przejście z obrony do ataku wyglądało nieźle, ale to dziś za mało - powiedział Robert Lewandowski w rozmowie z TVP Sport. - Jestem zdania, że w tym kierunku powinniśmy iść i wygrane przyjdą. W nowym roku nowe rozdanie i mam nadzieję, że będą zwycięstwa - dodawał.

Tragiczny wypadek pod Kutnem. Nie żyje młoda kobieta, policja apeluje do świadków

Robert Lewandowski zadeklarował co do najbliższej przyszłości

Jeszcze przed wczorajszym spotkaniem z reprezentacją Czech zastanawiano się, czy wszyscy piłkarze - a zwłaszcza kapitan Robert Lewandowski - niezależnie od wyniku zostaną na zgrupowaniu do wtorkowego meczu z Łotwą. Nie jest to mecz o stawkę, więc w teorii, trapiony w ostatnim czasie kontuzjami Robert Lewandowski mógłby wrócić do Barcelony i przygotowywać się do meczu ligowego. Kapitan reprezentacji Polski przed kamerami TVP Sport zdradził jednak, że nigdzie się nie wybiera. 

- Zostaję na mecz z Łotwą i nawet nie było tematu, żebym miał wcześniej opuścić zgrupowanie - powiedział Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski krytykowany po meczu z Czechami

Robert Lewandowski po meczu z Czechami znalazł się w ogniu krytyki. Napastnik reprezentacji Polski rozegrał kiepskie spotkanie, oddał zaledwie jeden celny strzał. Często podejmował złe decyzje na boisku. "Dramat dla Lewandowskiego" - tak wynik meczu Polski z Czechami skomentował hiszpański AS.

Już w najbliższy wtorek 21 listopada Robert Lewandowski będzie miał okazję do rehabilitacji. Polska rozegra towarzyskie spotkanie z reprezentacją Łotwy. Nie wiadomo, czy kapitan wyjdzie w pierwszym składzie. Początek towarzyskiego spotkania o godzinie 20.45 na Stadionie Narodowym w Warszawie.