Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Reprezentacja Polski tylko zremisowała z Czechami. Robert Lewandowski krytykowany. "Jest największym hamulcowym"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 18.11.2023 09:10

Reprezentacja Polski tylko zremisowała z Czechami. Robert Lewandowski krytykowany. "Jest największym hamulcowym"

Robert Lewandowski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Reprezentacja Polski zremisowała z Czechami 1:1 w piątkowym meczu eliminacji do Euro 2024. Oznacza to, że kadra Michał Probierza straciła szanse na bezpośredni awans na ten turniej. W przyszłym roku reprezentację Polski czekają mecze barażowe. Po piątkowym spotkaniu z Czechami naszym piłkarzom oberwało się za swoją postawę od kibiców i ekspertów. Najbardziej krytykowany? Robert Lewandowski.

Reprezentacja Polski tylko zremisowała z Czechami. Lewandowski krytykowany

Po remisie z Czechami reprezentacja Polski straciła szansę na bezpośredni awans do Euro 2024. Pierwszy raz od 20 lat kadra przegrała kwalifikacje do mistrzostw Europy. Od Euro 2008 byliśmy na każdym kolejnym turnieju.

Robert Lewandowski po meczu z Czechami nie krył, że nie było idealnie, ale widzi progres w grze naszych piłkarzy pod okiem selekcjonera Michała Probierza. Jednocześnie nie ukrywa, że kadra zawiodła w eliminacjach. - Staraliśmy się zrobić wszystko, ale jest tylko remis. Było widać dobrą grę z naszej strony, utrzymywaliśmy się przy piłce, ale brakowało ostatniego podania, wrzutki. Czesi dobrze blokowali nasze próby. Przejście z obrony do ataku wyglądało nieźle, ale to dziś za mało - powiedział Robert Lewandowski w rozmowie z TVP Sport.

Tragiczny wypadek pod Kutnem. Nie żyje młoda kobieta, policja apeluje do świadków

Robert Lewandowski krytykowany. "Jest hamulcowym"

Po spotkaniu z Czechami w mediach głos zabrało wielu ekspertów i kibiców. Nie zostawiają na grze naszych reprezentantów suchej nitki. Krytykowany jest także Robert Lewandowski, który nie zagrał wczoraj dobrego spotkania. Kapitan reprezentacji w opinii wielu zawiódł.

- Wystarczyło dwa razy wygrać na PGE Narodowym z przeciętnymi drużynami. Niestety udało się tylko zremisować. Zostały baraże. Trzeba się modlić, o remis/zwycięstwo Italii z Ukrainą, aby mieć nadal realną szansę na Euro 2024. W innym przypadku będzie bardzo ciężko… - napisał w mediach społecznościowych Zbigniew Boniek.

- W ultra słabej grupie uciułaliśmy 11 punktów w 8 meczach. Niestety jest to wypadkowa zdarzeń, które sami sobie zafundowaliśmy. Kapitan myśli tylko o sobie, nominacja trenera to wybór wygodny dla prezesa. Reasumując - mamy dokładnie to, na co sobie zasłużyliśmy - napisał komentator Andrzej Twarowski.

- Nie sądziłem, że tak szybko napiszę takie słowa: Lewandowski największym hamulcowym reprezentacji Polski - napisał Marek Bobakowski z WP Sportowych Faktów.

Reprezentacja Polski remisuje z Czechami. Słaba forma Lewandowskiego

Robert Lewandowski w meczu z Czechami oddał tylko jeden celny strzał i dwa obok bramki. Kapitan reprezentacji Polski w wielu akcjach tracił piłkę i grał niedokładnie. Zupełnie nie do takiej formy przyzwyczaił nas "Lewy". Niektórzy uważają, że słabsze chwile napastnika Barcelony mogą wiązać się z niedawno przebytą kontuzją.

- Powiem wam szczerze, zmieniłbym Roberta Lewandowskiego w przerwie meczu, bo grał słabo. Jest to wielki piłkarz i jest niesamowicie skuteczny, ale ta reprezentacja i kibice nie mają czasu, by czekać, żeby Robert się przełamał - powiedział po meczu Tomasz Hajto w "Polsacie Sport".

W najbliższy wtorek 21 listopada reprezentacja Polski rozegra mecz towarzyski z Łotwą. 

Źródło: TVP Sport/Polsat Sport