Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > W Hiszpanii aż huczy po zachowaniu Lewandowskiego, wszystko się nagrało. "Brzydki gest"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 13.11.2023 10:21

W Hiszpanii aż huczy po zachowaniu Lewandowskiego, wszystko się nagrało. "Brzydki gest"

Robert Lewandowski
Facebook @Robert Lewandowski

Pomimo iż Robert Lewandowski był bohaterem Barcelony w niedzielnym meczu ligowym z Deportivo Alaves, w którym zdobył dwie bramki, to hiszpańskie media rozpisują się także o jego zachowaniu w stosunku do innego z piłkarzy Dumy Katalonii - Lamine Yamala. Gest Lewandowskiego jest szeroko komentowany w mediach. Wszystko zostało uchwycone na nagraniach.

Robert Lewandowski bohaterem Barcelony

Robert Lewandowski we wczorajszym meczu Barcelony z Deportivo Alaves najpierw popisał się przepięknym golem z głowy, po czym dopisał do swojego konta jeszcze jedno trafienie z rzutu karnego. Dwie bramki kapitana reprezentacji Polski zapewniły Barcelonie ważne ligowe zwycięstwo i trzy punkty. Dla "Lewego" były to pierwsze bramki od 50 dni.

W hiszpańskich mediach poza zwycięstwem i golami, dziennikarzom nie umknęło także boiskowe zachowanie Lewandowskiego w stosunku do 16-letniego piłkarza Barcelony Lamine Yamala. Polski napastnik i jego gest jest szeroko komentowany w mediach.

Grzegorz Borys nie żyje. To ona zidentyfikowała ciało, ujawniono kulisy

Robert Lewandowski z wymownym gestem. Wszystko się nagrało

Zachowanie Lewandowskiego odbierane jest negatywnie. Chodzi o moment, w którym kapitan reprezentacji Polski irytuje się na kolegę z drużyny, 16-letniego Yamala, który zamiast zagrania w pole karne do polskiego napastnika decyduje się na indywidualną akcję.

Lewandowski wykrzykuje w stronę młodego piłkarza Barcelony i pokazuje gestem rękoma, że to kolejna taka sytuacja. Po chwili, gdy 16-latek podchodzi do "Lewego" aby zbić "piątkę", ten lekceważąco omija go i nie podaje ręki. Cała sytuacja trafiła na czołówki hiszpańskich portali sportowych. Zdaniem "El Periodico", zachowanie Polaka to "brzydki gest".

Robert Lewandowski i jego "brzydki gest"

Zachowanie Lewandowskiego hiszpańscy dziennikarze rozkładają na czynniki pierwsze. Po reakcji 16-letniego Lamine Yamala widać, że był całą sytuacją mocno zdezorientowany.

FC Barcelona po niedzielnym zwycięstwie z Alaves zajmuje trzecie miejsce w tabeli ligi hiszpańskiej z dorobkiem 30 punktów. Duma Katalonii traci dwa punkty do Realu Madryt i cztery do Girony, która sensacyjnie cały czas utrzymuje swoje pierwsze miejsce w ligowej tabeli.