Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Karol Świderski w trakcie meczu trafił do szpitala. W tunelu rozegrał się dramat
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 18.11.2023 16:25

Karol Świderski w trakcie meczu trafił do szpitala. W tunelu rozegrał się dramat

Karol Świderski piłkarz
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Karol Świderski zakończył piątkowy mecz reprezentacji Polski już w pierwszej połowie. Piłkarz zszedł z murawy, a dzień później na jawę wyszły informacje dotyczące tego, co stało się w drodze do szatni. W tunelu konieczna była pilna pomoc ratowników medycznych. Co się dzieje z Karolem Świderskim?

Karol Świderski nie wrócił do gry po pierwszej połowie meczu, zrobiło się niebezpiecznie

Karol Świderski rozpoczął mecz z Czechami już w pierwszej minucie. Nie został jednak na boisku aż do końca rozgrywki, która odebrała Polakom marzenia na temat bezstresowego występu na Euro 2024.

Karol Świderski podczas meczu na Stadionie Narodowym zszedł z boiska po pierwszej połowie. Nie był to jednak wynik decyzji trenera Michała Probierza. Piłkarz grający w Charlotte FC miał ogromne problemy zdrowotne. Wszystko rozegrało się w drodze do szatni.

Tragiczny wypadek pod Kutnem. Nie żyje młoda kobieta, policja apeluje do świadków

Karol Świderski zemdlał w tunelu przed szatnią

Karol Świderski nie wrócił do gry z Czechami po pierwszej połowie piątkowego meczu. Jacek Laskowski na antenie TVP poinformował kibiców, iż 26-letni piłkarz został przewieziony do szpitala. Celem było wykonanie badania, ale nadal tajemnicą pozostawało to, co doprowadziła do tak fatalnego obrotu spraw.

ZOBACZ: Katarzyna Skowrońska była najpiękniejszą polską siatkarką. Jak wygląda w wieku 40 lat?

Napastnik Charlotte FC trafił pod opiekę lekarzy po tym, jak nie był w stanie samodzielnie dojść do szatni. - Schodząc z boiska dotarł do tunelu, a tam zemdlał i bezwładnie opadł na ziemię. Były piłkarz Jagiellonii natychmiast zyskał fachową pomóc i szybko odzyskał świadomość. Do karetki dotarł już o własnych siłach, ale wciąż nie czuł się najlepiej - wyjaśnił Mateusz Miga z TVP Sport. Co się dzieje z Karolem Świderskim?

Karol Świderski miał spędzić noc w szpitalu

26-letni piłkarz reprezentujący w patek 17 listopada biało-czerwone barwy ma czuć się już dobrze. Chociaż istniało ryzyko, iż Karol Świderski spędzi noc w szpitalu, to stało się jednak inaczej. - Ostatecznie na noc Świderski wrócił do hotelu, ale dziś ma kolejną serię badań. Na razie nic złego nie stwierdzono i oby tak pozostało - przekazał dziennikarz sportowy Jakub Seweryn z portalu sport.pl.

ZOBACZ: W Hiszpanii aż huczy po zachowaniu Lewandowskiego, wszystko się nagrało. “Brzydki gest”

Na ten moment Michał Probierz potwierdził jedynie to, iż 26-latek trafił do szpitala. - Karol Świderski w przerwie musiał zejść, jest w szpitalu i dopiero będziemy wiedzieć, co z nim będzie - mówił po zremisowanym 1:1 meczu z Czechami. To, czy piłkarz wybiegnie na murawę we wtorek 21 listopada na mecz towarzyski z Łotwą, pozostaje jeszcze tajemnicą.

Źródło: tvp sport, sport.pl