Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Była najpiękniejszą polską siatkarką. Jak wygląda obecnie?
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 03.11.2023 22:29

Była najpiękniejszą polską siatkarką. Jak wygląda obecnie?

Katarzyna Skowrońska
Wikimedia/Zorro2212

Polscy kibice kobiecej siatkówki na pewno znają jej nazwisko. Katarzyna Skowrońska, choć lata sportowej świetności ma już dawno za sobą, nadal potrafi zachwycać. Tym razem jednak nie o umiejętności, a o urodę chodzi. 40-letnia dziś gwiazda byłej reprezentacji wprost promienieje. Czyżby sportsmenka podpisała pakt z diabłem?

Katarzyna Skowrońska - najpiękniejsza polska siatkarka

Katarzyna Skowrońska była zdecydowanie jednym z jaśniejszych punktów kadry seniorskiej siatkarek w początkach XXI wieku. Nie dość, że wspaniale grała, to jeszcze wprost zniewalała swoją urodą. Zdaniem wielu, to najpiękniejsza zawodnicza ekipy Andrzeja Niemczyka, a może i wszech czasów. A konkurentek miała przecież wiele.

Nasza mistrzyni Europy z 2003 i 2005 roku, choć zakończyła profesjonalną karierę w 2019 roku, kibice wcale o niej nie zapomnieli. Dziś z chęcią patrzą na publikowane przez nią zdjęcia w mediach społecznościowych, na których wprost onieśmiela. Zerkając na najnowsze fotografie naprawdę trudno uwierzyć, że w czerwcu zdmuchnęła z tortu 40 świeczek. Skowrońskiej czas się po prostu nie ima.

Iga Świątek dostała wiadomość od Matthewa Perry'ego. Wiemy, co napisał

Była zawodniczka kadry wciąż zachwyca urodą

Katarzyna Skowrońska, gdybyśmy nie znali jej metryki, z pewnością mogłaby przekonać nas, że niedawno skończyła 18 lat. Nie są to zresztą tylko nasze odczucia, bo głosów zachwytu jest znacznie więcej.

Byłą siatkarkę obserwuje na Instagramie ponad 47 tysięcy osób, które z chęcią dzielą się ze swoją idolką wrażeniami po zobaczeniu jej zdjęć. Efekt? W komentarzach na próżno szukać głosów krytyki. Są za to wyrazy podziwu i same miłe słowa. - Zdjęcie sprzed dwudziestu lat? - pyta jeden z obserwatorów.

Kim jest Katarzyna Skowrońska?

Katarzyna Skowrońska swoją karierę rozpoczynała jeszcze w Skrze Warszawa, gdzie grała na pozycji atakującej. Jako 15-latka trafiła jednak do Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Sosnowcu. Tam zmieniono jej pozycję na środkową bloku.

Trzy lata po tym i z pierwszymi sukcesami na koncie Skowrońska przeniosła się do Poznania, wyrastając powoli na liderkę grupy. Będąc zawodniczką Danter AZS AWF Poznań, w 2003 roku została powołana do seniorskiej żeńskiej kadry narodowej. Zdobyła z nią dwa złote medale mistrzostw Europy.

ZOBACZ: Przyłapali Igę Świątek na imprezie. Nagranie robi furorę w sieci

Później kariera naszej najpiękniejszej siatkarki potoczyła się błyskawicznie. Skowrońska przeniosła się do ligi włoskiej, w której notowała kolejne sukcesy. Wielokrotnie była ogłaszana m.in. najlepiej punktującą zawodniczką.

Po długiej przygodzie na Półwyspie Iberyjskim, przeniosła się na dwa lata do Chin, przy czym cały czas grała w reprezentacji Polski. Na początku 2017 roku zerwała więzadła krzyżowe, co skazało ją na wielomiesięczną rehabilitację. Ta kontuzja prawdopodobnie przyczyniła się do definitywnego zakończenia kariery w 2019 roku.

Źródło: Wikipedia

Tagi: Siatkówka