Sport.Goniec.pl > Tenis > Iga Świątek dostała wiadomość od Matthewa Perry'ego. Wiemy, co napisał
Irmina Jach
Irmina Jach 31.10.2023 14:20

Iga Świątek dostała wiadomość od Matthewa Perry'ego. Wiemy, co napisał

Iga Świątek Matthew Perry
KAPIF Autorstwa Valerie Jarrett / @vj44 via X (Twitter)

Matthew Perry nie żyje - ta smutna wiadomość obiegła świat w sobotę i poruszyła miliony fanów serialu "Przyjaciele" na całym świecie. Wśród wielbicieli, którzy nie mogą pogodzić się z przedwczesnym odejściem aktora, znalazła się także Iga Świątek. Niewiele osób wie, że w zeszłym roku tenisistka dostała od niego bardzo ciepłą wiadomość.

Matthew Perry nie żyje

Matthew Perry nie żyje. Znany z roli Chandlera Binga w serialu "Przyjaciele" aktor odszedł w sobotę 28 października w swoim domu w Los Angeles. Miał zaledwie 54 lata. Przyczyna jego śmierci nie jest oficjalnie znana. Spekuluje się jednak, że gwiazdor zmagał się z problemami kardiologicznymi. W dniu śmierci spędził dwie godziny na korcie tenisowym.

Matthew Perry od lat zmagał się z uzależnieniami i ciężką depresją. W ostatnich latach 15 razy trafiał na odwyk. Niejednokrotnie ocierał się o śmierć. W wieku 49 lat trafił do szpitala z powodu pęknięcia jelita grubego. Lekarze dawali mu wówczas dwa proc. szans na przeżycie. Na szczęście, gwiazdorowi "Przyjaciół" udało się oszukać przeznaczenie i podobno zaczął wychodzić na prostą. Niestety, nie udało się.

Wypadek polskiego skoczka na Wielkiej Krokwi. W locie zderzył się z ptakiem

Iga Świątek była fanką Matthewa Perry'ego

Niewiele osób wiedziało, że prywatnie serialowy Chandler był wielkim fanem tenisa. W młodości był czynnym zawodnikiem, odnosił nawet sukcesy na poziomie krajowym. Później, gdy skupił się na aktorstwie, ograniczał się jednak wyłącznie do kibicowania. Był stałym gościem podczas najważniejszych turniejów i rozgrywek.

Matthew Perry w 2022 roku zasiadł na widowni podczas finału US Open, w którym brała udział Iga Świątek. Polska tenisistka wygrała wówczas z Ons Jabeur. Gdy dowiedziała się, że kibicował jej gwiazdor serialu "Przyjaciele", nie kryła ekscytacji.

- Kiedy bardzo próbuję się skupić, ale zobaczyłam Matthew Perry’ego na ekranie. Czy to mogłoby być jeszcze bardziej ekscytujące? - napisała w mediach społecznościowych, dołączając gif przedstawiający scenę z kultowego sitcomu.

Matthew Perry napisał do Igi Świątek

Matthew Perry natychmiast zareagował na wpis Igi Świątek. Aktor nie krył, że jest zachwycony jej wygraną i postanowił osobiście złożyć polskiej tenisistce należne gratulacje. W wiadomości, którą napisał, nazwał ją "mistrzynią".

- Gratuluję wspaniałej wygranej, mistrzyni! - napisał. Iga Świątek wróciła do tego wspomnienia w niedzielę, tuż po tym, jak media obiegła tragiczna wiadomość o śmierci Matthewa Perry'ego. Zacytowała stary wpis, kwitując go smutną emotikoną.

Opera Zrzut ekranu_2023-10-31_135436_twitter.com.png
Twitter (X) @iga_swiatek

g