Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Sir Robert "Bobby" Charlton nie żyje. Legendarny piłkarz miał 86 lat
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 21.10.2023 18:29

Sir Robert "Bobby" Charlton nie żyje. Legendarny piłkarz miał 86 lat

świeczka
Unsplash.com/ zae zhu

Nie żyje legenda piłki nożnej. Sir Robert "Bobby" Charlton zmarł w wieku 86 lat. Nie tylko brytyjska piłka nożna pogrążona jest w żałobie po ujawnieniu wiadomości o śmierci piłkarza. - Był jednym z najlepszych piłkarzy, jakich widziała piłka nożna - czytamy w jednym z pełnych żalu wpisów.

Nie żyje sir Robert "Bobby" Charlton

Wyjątkowo przykra wiadomość napłynęła z Wielkiej Brytanii. Nie żyje sir Robert "Bobby" Charlton. Wieść o śmierci legendarnego piłkarza wprawiła w żałobny nastrój kibiców na całym świecie.

Sir Robert "Bobby" Charlton nie żyje. Piłkarz, który zapisał się złotymi literami w historii klubowych rozgrywek piłkarskich, zmarł w wieku 86 lat. Wiadomo, w jakich okolicznościach odszedł sportowiec.

Nowe fakty ws. zabójstwa 6-latka w Gdyni. Ujawnili nagranie z monitoringu, to może być klucz do sprawy

Legendarny piłkarz miał 86 lat

Zmarły sir Robert "Bobby" Charlton został odznaczony tytułem szlacheckim przez królową Elżbietę II. - Smutna, straszna wiadomość. Sir Bobby Charlton zmarł w wieku 86 lat, był jednym z najlepszych piłkarzy, jakich widziała piłka nożna - przekazał jeden z najbardziej cenionych dziennikarzy zajmujący się tematyką transferów klubowych Fabrizio Romano.

ZOBACZ: Adam Małysz potwierdził niepokojące wieści. Wszyscy się tego obawiali

Sir Robert "Bobby" Charlton znany jest nie tylko ze względu na swoje występu w kadrze narodowej. Największą uwagę przykuwają jego wyczyny z czasów gry w Manchester United. - Słowa nigdy nie będą wystarczające - napisał w żałobnym wpisie klub żegnając swoją legendę.

Piłkarski świat w żałobie po śmierci Roberta Charltona

To właśnie z kolegami z Manchesteru United Robert "Bobby" Charlton święcił największe sukcesy w swojej piłkarskiej karierze. Aż cztery razy w barwach Czerwonych Diabłów sięgnął po tytuł mistrzów. Na jego koncie znajduje się również Puchar Anglii i Puchar Europy. Z kolei w 1966 roku wraz z reprezentacją Anglii sięgnął po tytuł mistrza świata. 

ZOBACZ: Kamil Grabara dodał jeden kontrowersyjny wpis. Teraz kibice grożą mu śmiercią

Sir Robert "Bobby" Charlton zmagał się z demencją. Dodatkowo legendarny piłkarz znajduje się na liście osób, które przeżyli katastrofę lotniczą w 1958 r. w Monachium. Zginęły wtedy 23 osoby, w tym ośmiu piłkarzy Manchesteru United.

 - Z wielkim smutkiem dzielimy się wiadomością, że Sir Bobby odszedł spokojnie we wczesnych godzinach porannych w sobotę. Był otoczony przez swoją rodzinę - przekazał były klub legendy angielskiej piłki nożnej.

Źródło: Onet.pl