Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Adam Małysz potwierdził niepokojące wieści. Wszyscy się tego obawiali
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 20.10.2023 18:20

Adam Małysz potwierdził niepokojące wieści. Wszyscy się tego obawiali

Adam Małysz
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W najbliższy weekend w Szczyrku zaplanowane są mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Fani mogą mieć jednak powody do niepokoju, czy turniej w ogóle się odbędzie. Głos w tej sprawie zabrał Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz. Słowa legendy skoków nie pozostawiają złudzeń.

Skoki narciarskie. W weekend mistrzostwa Polski

Już niebawem na dobre ruszy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich, czyli jednej z najbardziej uwielbianych dyscyplin sportowych w naszym kraju. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz już 20 września zapraszał na przedsezonowe mistrzostwa Polski, które zaplanowano na weekend 20-21 października.

W zeszłym roku polscy kibice przeżywali bardzo niepokojące momenty, związane z prywatnymi problemami Dawida Kubackiego i jego ukochanej. Polski skoczek musiał wycofać się z udziału w turnieju ze względu na problemy zdrowotne żony. Marta Kubacka trafiła do szpitala z powodów kardiologicznych, a jej stan był bardzo poważny.

Sąsiedzi 71-letniego nożownika z Poznania zabrali głos. Nie mają dobrej opinii o Zbysławie C.

Skoki narciarskie. Dawid Kubacki wraca do formy, w weekend mistrzostwa Polski

Nie tylko kibice przeżywali tę sytuację. Również wśród startujących skoczków nie zabrakło wzruszeń i pięknych gestów. Anze Lanisek, który ostatecznie wyprzedził Kubackiego w klasyfikacji generalnej, wszedł na podium z podobizną Polaka. Nie ukrywał również łez.

Obecnie Marta Kubacka czuje się już znacznie lepiej, dzięki czemu również jej mąż mógł wrócić do regularnych treningów i startów. Dawid Kubacki jest obok Kamila Stocha głównym faworytem do zwycięstwa w zbliżających się mistrzostwach Polski w Szczyrku, o ile zawody zaplanowane na najbliższy weekend w ogóle się odbędą…

Adam Małysz zabrał głos. Potwierdza obawy, skoki mogą się nie odbyć

Mistrzostwa Polski miały rozpocząć się w sobotę 21 października w Szczyrku. Organizatorzy martwią się jednak o to, że plany pokrzyżować może im wyjątkowo niesprzyjająca pogoda. Spodziewany jest mocny wiatr. Sytuację skomentował prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Adam Małysz.

- Najbardziej obawiam się warunków pogodowych. Słyszałem, że niestety może całkiem mocno wiać. Mam jednak nadzieję, że te prognozy się nie sprawdzą - mówi Małysz w rozmowie z "Faktem". 

Synoptycy zapowiadają na sobotę mocne podmuchy wiatru, z siłą do nawet 5 m/s, co może uniemożliwić przeprowadzenie konkursu. Zawody w Szczyrku miały być ważnym przedsezonowym sprawdzianem dla naszych zawodników. Przypomnijmy, nowy sezon Pucharu Świata rozpocznie się 25 listopada w fińskiej Ruce.

Źródło: Goniec/Fakt