Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Adam Małysz już pobiera emeryturę. Wiemy co do grosza, ile dostaje
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 08.12.2023 08:33

Adam Małysz już pobiera emeryturę. Wiemy co do grosza, ile dostaje

Adam Małysz
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Emerytura Adama Małysza będzie dla większości kibiców ogromnym zaskoczeniem. Skoczek, a obecnie prezes Polskiego Związku Narciarskiego, nie może liczyć na duże pieniądze w ramach emerytury olimpijskiej. Trzeba jednak pamiętać, że to niejedyne źródło utrzymania zasłużonego skoczka.

Emerytura Adama Małysza: ile pieniędzy dostaje skoczek?

Adam Małysz ma 46 lat, ale już teraz pobiera emeryturę. Mowa jednak nie o zwykłym świadczeniu, a o specjalnej formie uznania jego osiągnięć sportowych. Orzeł z Wisły otrzymuje emeryturę olimpijską.

Wszyscy myślący, że pieniądze w ramach emerytury olimpijskiej pozwalają na życie w luksusach… są w błędzie. Adam Małysz dostaje w ramach tego świadczenia raptem 3942,81 zł brutto. Szykuje się jednak kosmetyczna zmiana w kwocie przelewanej na konto byłego skoczka.

Iga Świątek rozbiła bank. Niewiarygodne, ile zarobiła w 2023 roku

Nie tylko emerytura, Adam Małysz w trakcie kariery zarobił kosmiczne pieniądze

Adam Małysz od 1 stycznia 2024 r. otrzymywać będzie wyższą emeryturę. Wzrośnie ona do poziomu 4203,04 zł brutto. Nadal nie pozwala to na zrezygnowanie z pracy zawodowej i nie odbiega od średnich pieniędzy otrzymywanych przez polskich seniorów.

ZOBACZ: Kamil Stoch wycofany z kadry skoczków. Zapadła ostateczna decyzja

- Zawsze wiedziałem, jak wiele musiałem poświęcić, żeby coś osiągnąć. Miałem w życiu mnóstwo ofert inwestycji i gdybym w nie wchodził, może dzisiaj nie miałbym nic. Zawsze byłem jednak ostrożny. Nie trzymałem kasy w skarpecie, ale wolałem pewne interesy - mówił Adam Małysz w rozmowie z Przeglądem Sportowym kilka lat wcześniej. Pieniądze nie są jednak dla byłego skoczka problemem. Na uwagę zasługuje nie tylko fakt, ile przez okres kariery sportowej zarobił Adam Małysz.

Ile pieniędzy dostaje Adam Marszy od PZN?

Adam Małysz bez obawy o nadużycie może być nazywany jednym z ważniejszych sportowców w historii Polski. Niosło to ze sobą nie tylko wielką sławę, ale także wielkie pieniądze. Zgodnie z wyliczeniami serwisu pomponik.pl, skoczek przez okres trwania swojej kariery sportowej zarobił ponad 68 mln zł. Ta zawrotna kwota to efekty wielu kontraktów reklamowych.

ZOBACZ: Thomas Thurnbichler nie gryzł się w język. Niepokojący apel w sprawie polskiej kadry

Co więcej, nie tylko emerytura Adama Małysza jest jego stałym źródłem dochodu. 46-letni sportowiec zamienił skocznię na biurko prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Można podejrzewać, ile trafia do kieszeni Adama Małysza, gdyż jego poprzednik Apoloniusz Tajner dostał się do Sejmu i złożył oświadczenie majątkowe. Apoloniusz Tajner ujawnił, że w PZPN zarobił 450 tys. zł za pół roku pracy. Nie jest zatem wykluczone, że Adam Małysz rocznie otrzymuje od PZN 900 tys. zł.

Źródło: wp.pl, pomponik.pl