Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Problemy Adama Małysza. Legendarny skoczek przekazał fanom przykre wieści
Rafał Szpręgiel
Rafał Szpręgiel 28.08.2023 14:43

Problemy Adama Małysza. Legendarny skoczek przekazał fanom przykre wieści

Adam Małysz
instagram.com/adammalyszofficial

Adam Małysz, mimo zakończenia sportowej kariery, wciąż musi stawiać czoła wielu wyzwaniom. Tym razem związane są one z jego muzeum “Sportowe Trofea Adama Małysza”, które znajduje się w Wiśle. Emerytowany sportowiec został zmuszony do wydania specjalnego komunikatu. Dodatkowo legenda skoków narciarskich udostępniła w sieci przerażające nagranie. Filmik wywołuje ogromne emocje, a internauci wysyłają wyrazy współczucia dla poszkodowanego.

"Trofea Sportowe Adama Małysza" i legenda całego miejsca

Adam Małysz to prawdziwa legenda polskiego sportu oraz skoków narciarskich. Postanowiono, że z racji tego, jak wielkim sportowcem jest 45-latek, otwarte zostanie muzeum na jego cześć

“Trofea Sportowe Adama Małysza” to prywatne muzeum sportowe, otwarte w 2008 roku, które za wcześniejszą opłatą odwiedzać mogą zainteresowani. W galerii znajdują się wszystkie najważniejsze trofea zdobyte przez obecnego prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Do tego znaleźć tam można dawny sprzęt sportowy, używany przez Adama Małysza oraz mnóstwo pamiątek z zawodów.

Skandal w Ekstraklasie. Kewin Komar brutalnie pobity przez kiboli

Muzeum Adama Małysza zalane. Skoczek w walce z żywiołem

W poniedziałek Adam Małysz poinformował poprzez swoją stronę na Facebooku o zamknięciu muzeum na czas nieokreślony. Wszystko przez intensywne opady w Wiśle, skutkujące zalaniem całego obiektu.

- Z powodu silnych opadów deszczu, które nawiedziły całą Wisłę w ubiegły weekend, moja “Galeria Sportowych Trofeów” została całkowicie zalana. Obecnie staramy się naprawić szkody wyrządzone przez powódź, aby jak najszybciej móc się dla Was ponownie otworzyć. Przepraszamy za utrudnienia - poinformował sportowiec, jednocześnie udostępniając nagranie przedstawiające skalę żywiołu.

Adam Małysz i jego przyszłość... w polityce?

Po zakończeniu sportowej kariery Adam Małysz nie próżnuje. Swego czasu legendarny skoczek rozpoczął starty w rajdach samochodowych. Od 2022 roku pełni z kolei funkcję prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. W ostatnim czasie popularny emerytowany skoczek został zapytany, czy nie pójdzie w ślady Apoloniusza Tajnera i nie wystartuje w jesiennych wyborach

Adam Małysz stwierdził, że jest osobą apolityczną i nie planuje takich działań. Zdradził jednak, że przed przejęciem roli prezesa PZN również wzbraniał się przed objęciem tej funkcji. Nic więc nie jest jeszcze w tej kwestii przesądzone. Czas pokaże, jaka decyzję podejmie legenda skoków narciarskich.

Źródło: facebook.com/Adam Małysz

Tagi: Adam Małysz