Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Adam Małysz planuje pójść w ślady Apoloniusza Tajnera i wystartować w wyborach? Ważna deklaracja
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 12.08.2023 14:29

Adam Małysz planuje pójść w ślady Apoloniusza Tajnera i wystartować w wyborach? Ważna deklaracja

Adam Małysz
Instagram/adammalyszofficial

Adam Małysz wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych tak, jak zrobił to Apoloniusz Tajner? Plotki krążące wokół tego tematu nie cichną, odkąd jego poprzednik z PZN zdecydował się na kandydowanie. Małysz zdobył się na istotną deklarację. 

Apoloniusz Tajner wystartuje w wyborach

Apoloniusz Tajner ogłosił, że wystąpi w jesiennych wyborach parlamentarnych. Będzie starał się o mandat posła z okręgu bielskiego. Choć pozostanie kandydatem niezrzeszonym, to wystartuje z list Koalicji Obywatelskiej. 

To nie pierwszy raz, gdy Tajner ma do czynienia z polityką. Wcześniej próbował swoich sił w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2004 roku. Startował wówczas z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego i uzyskał 7265 głosów. 

Wypadek polskiego busa w Austrii. Trzy osoby nie żyją, w tym roczne dziecko

Adam Małysz pójdzie w ślady Apoloniusza Tajnera?

Tajner był prezesem Polskiego Związku Narciarskiego w latach 2006-2022. Jego polityczne próby spełzły na niczym, ale wydaje się, że to właśnie kariera na szczycie związkowej hierarchii dała mu polityczne obycie i odpowiednie ambicje. 

Czy Adam Małysz skorzysta z doświadczenia kolegi i spróbuje swoich sił w polityce już tej jesieni? Aktualny prezes PZN wystosował w tym temacie ważną deklarację. 

Adam Małysz o starcie w wyborach

- Ciężko mi myśleć o czymś takim. Zawsze jestem apolityczny. Jako prezesowi PZN chyba zabrakłoby mi sił, gdybym jeszcze miał się zajmować polityką. Tylko że zanim zostałem prezesem, bardzo długo się przed tym wzbraniałem, mówiłem, że tego nie chcę. I w końcu… jestem prezesem - mówił Adam Małysz w rozmowie z “Super Expressem”. 

Czyli nie tej jesieni, ale Małysz nigdy nie mówi nigdy. Może się okazać, że nie w tych wyborach, ale w następnych lub jeszcze następnych zobaczymy twarz skoczka z Wisły na billboardach w jego okręgu. To może być bardzo ciekawa sytuacja.

Źródło: Super Express

Tagi: Adam Małysz