Sport.Goniec.pl > Tenis > Iga Świątek rozbiła bank. Niewiarygodne, ile zarobiła w 2023 roku
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 06.12.2023 22:25

Iga Świątek rozbiła bank. Niewiarygodne, ile zarobiła w 2023 roku

Iga Świątek
CLAUDIO CRUZ/AFP/East News

Jak wynika z danych serwisu Sportico, Iga Świątek znajduje się w ścisłej czołówce najlepiej zarabiających sportsmenek na świecie. Polka za sam rok 2023 zainkasowała potężne pieniądze. W opublikowanym rankingu nieznacznie wyprzedza ją jednak inna tenisistka.

Iga Świątek kończy rok na pierwszy miejscu w światowym rankingu

Iga Świątek niedawno wróciła na pierwsze miejsce w rankingu WTA. Polska rakieta w 2023 roku wygrała zarówno prestiżowy French Open jak i Wimbledon. Kalendarzowy rok po raz drugi z rzędu zakończy na pierwszym miejscu w światowym rankingu najlepszych tenisistek. Fantastyczne wyniki sportowe Igi Świątek przełożyły się również na aspekt finansowy.

Według danych Sportico Polka zarobiła w 2023 roku gigantyczne pieniądze. Tenisistka poza nagrodami za wygrane turnieje może liczyć również na wpływy z lukratywnych kontraktów sponsorskich.

Emeryci mają powody do zadowolenia. Prezent od ZUS jeszcze przed świętami

Iga Świątek rozbiła bank. Gigantyczne zarobki tenisistki

Jak donosi Sportico, Iga Świątek nie tylko na korcie zarobiła w kończącym się roku 21,9 mln dol. (ok. 88 mln zł). Polska tenisistka zajęła drugie miejsce w opublikowanym rankingu najlepiej zarabiających sportsmenek świata. O jedną pozycję wyprzedza ją inna czołowa tenisistka - 19-letnia Amerykanka Coco Gauff. 19-latka miała zarobić w 2023 roku około 800 tys. więcej. Podium zamyka narciarka i modelka Eileen Gu. Warto zwrócić uwagę, iż w prezentowanym rankingu w czołowej dziesiątce jest aż siedem tenisistek.

- Przez dwie dekady tytuł najlepiej opłacanej sportsmenki należał do jednej z trzech gwiazd tenisa: Sereny Williams, Marii Szarapowej i Naomi Osaki. Jednak Williams przeszła na emeryturę w zeszłym roku, a Szarapowa odłożyła rakietę w 2020 r. Natomiast Osaka zrobiła sobie rok przerwy od tenisa po urodzeniu córki - informuje Sportico.

Iga Świątek w czołówce najlepiej zarabiających sportsmenek świata

19-letnia Coco Gauff, która w rankingu wyprzedza Igę Świątek, wygrała w tym sezonie US Open oraz podpisała bardzo lukratywne kontrakty z takimi firmami jak Head czy New Balance.

Sportico informuje, że Iga Świątek w 2023 r. zarobiła na kortach 9,9 mln dol., a 12 mln dzięki współpracom reklamowym i kontraktom ze sponsorami. Serwis podkreśla, że Iga Świątek podpisała umowy m.in. ze szwajcarską marką On, a także Infosys, Visa, Tecnifibre, PZU, Rolex czy Porsche Polska.

 

Źródło: Sportico