Psycholog Igi Świątek przerwała milczenie. "Groźby śmierci"
Psycholog Igi Świątek, Daria Abramowicz gościła na kanale "Biznes Klasa". W rozmowie z prowadzącym zdradziła wiele ciekawych wątków z życia codziennego mistrzyni. Padły jednak również bardzo niepokojące słowa o groźbach śmierci.
Iga Świątek ma za sobą bardzo udany sezon
Iga Świątek ma za sobą bardzo udany sezon zwieńczony triumfem w niezwykle prestiżowym turnieju WTA Finals w Cancun. Polska mistrzyni to aktualnie najlepsza tenisistka na świecie, która w wielkim stylu powróciła na pierwsze miejsce w rankingu singlowego WTA. Wcześniej jednak, po nieudanej przygodzie w turnieju US Open, nasza rodaczka musiała gonić w rankingu Białorusinkę Arynę Sabalenkę.
Ksiądz chce pieniędzy za pomnik na cmentarzu? Warto znać swoje prawaOkropne wiadomości po nieudanych meczach Igi Świątek
W programie "Biznes Klasa", Daria Abramowicz, psycholog Igi Świątek zdradziła, że otrzymuje okropne wiadomości, gdy Idze Świątek zdarzają się niepowodzenia i przegrane mecze. - Nie mamy żadnego wpływu na to, czy pojawi się jakiś komentarz. Do pewnego czasu codziennie zgłaszałam jakiś wpis. Dostaję nawet groźby śmierci, gdy moja zawodniczka przegrywa mecz - mówiła Daria Abramowicz.
- To, co możemy zrobić, to tylko albo aż pracować nad tym, jak sobie z tym radzić, zarządzać tym, budować swoje zasoby i przestrzenie, żeby funkcjonować konstruktywnie - dodawała.
Psycholog Igi Świątek o cyberprzemocy
Według Darii Abramowicz autorami takich wpisów są nie tylko zdenerwowani klienci zakładów bukmacherskich, którzy postawili swoje pieniądze na Świątek.
- Mówiło się, że hejt wynika z zakładów bukmacherskich, że ludzie, którym "nie wchodzi kupon", wylewają swoje żale, krytykując i używając najgorszych wyzwisk. Dobrze by było, żebyśmy skończyli z tą narracją. Dzisiaj hejt nie opiera się tylko na zakładach bukmacherskich. Jest wiele osób, które przez anonimowość i pewną swobodę dają sobie prawo nie tylko do posiadania opinii, ale do bezkrytycznego i bezrefleksyjnego jej wyrażania. Czasem nawet do szkodzenia drugiej osobie, co nazywamy "cyberprzemocą" - podsumowała Abramowicz.
Źródło: YouTube @Biznes Klasa