Sport.Goniec.pl > Tenis > Mecz Igi Świątek przerwany, zapadła nagła decyzja. Kiedy Polka wróci na kort?
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 05.11.2023 09:35

Mecz Igi Świątek przerwany, zapadła nagła decyzja. Kiedy Polka wróci na kort?

Iga Świątek Aryana Sabalenka kort tenisowy
CLAUDIO CRUZ/AFP/East News; Rex Features/East News

Mecz Igi Świątek został przełożony. WTA trzymało polską tenisistkę oraz Aryne Sabalenkę w niepewności, ale ostatecznie władze kobiecego tenisa przyznały, iż pogoda nie pozwala na dokończenie meczu. Wiadomo, kiedy Iga Świątek ponownie wyjdzie na tor. Lista przełożonych starć jest jednak dłuższa.

Mecz Igi Świątek z Aryaną Sabalenką przerwany

Iga Świątek walczy z Aryną Sabalenką o awans do WTA Finals. Po rozegraniu trzech gemów mecz został przerwany ze względu na wyjątkowo trudną pogodę. Deszcz w meksykańskim Cancun uniemożliwiał grę na korcie tenisowym.

Przy stanie 2:1, 30:30 dla Igi Świątek kibice usłyszeli, że tenisistki schodzą z kortu. Powodem był ulewny deszcz. Przez godzinę nie było wiadomo, czy zawodniczki ponowne staną naprzeciwko siebie. WTA musiało jednak przyznać, że aura nie pozwala na dogranie meczu wyłaniającego osobę, która wejdzie po drabince rozgrywek dalej.

Stanowcze słowa emerytowanego policjanta o poszukiwaniach Grzegorza Borysa. "To będzie potwarz dla policji"

Kiedy mecz Igi Świątek? WTA ogłosiło

Walka Igi Świątek i Aryny Sabalenki o awans do WTA Finals zostanie dokończona w niedzielę 5 listopada. Zanim tenisistki wyjdą na kort, rozegrane muszą zostać inne odwołane starcia. Mowa aż o trzech spotkaniach deblowych, które zaplanowano na około godzinę 22 (polskiego czasu).

ZOBACZ: Iga Świątek dostała wiadomość od Matthewa Perry'ego. Wiemy, co napisał

Oznacza to, iż WTA Finals zostanie przedłużone o jeden dzień. Ulewny deszcz nawiedzający obecnie meksykańskie Cancun sprawił, iż finał turnieju zostanie rozegrany 6 listopada (poniedziałek). Komu jeszcze pogoda pokrzyżowała plany?

Jest rozpiska WTA, godzin jednak brak

Nie tylko Iga Świątek i Aryna Sabalenka musiały zejść z kortu. Do rozegrania zostały jeszcze jedno spotkanie w fazie grupowej debla oraz aż dwa półfinały gry podwójnej. To, czy tenisistki wyjdą na kort, zależy obecnie tylko i wyłącznie od pogody.

ZOBACZ: Przyłapali Igę Świątek na imprezie. Nagranie robi furorę w sieci

WTA opublikowało już plan meczy, jednak nie ujawniono godziny ich rozpoczęcia. Podkreślono, iż będzie to dopiero ustalane, a bezpośredni wpływ na to kiedy m.in. Iga Świątek wyjdzie na kort będzie zależało od aury w Cancun. Wściekli na kobiecą federację tenisa ziemnego są nie tylko kibice, ale również zawodniczki. Przerywane mecze, brak szansy na właściwą regenerację przed kolejnymi meczami oraz wyjątkowo trudne warunki podczas gry wywołały frustrację.

Źródło: Onet.pl