Sport.Goniec.pl > Tenis > Iga Świątek uderzyła w piłkarzy. Wystarczyło pięć słów, nie wszystkim się spodobają
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.09.2023 16:30

Iga Świątek uderzyła w piłkarzy. Wystarczyło pięć słów, nie wszystkim się spodobają

Iga Świątek
Polsat Sport

Iga Świątek udzieliła ekskluzywnego wywiadu telewizji Polsat. Polska tenisistka w pewnym momencie powiedziała pięć słów, które mogły zatrząść niektórymi fanami piłki nożnej. Nie wszystkim się to spodoba. 

Iga Świątek szykuje się do kolejnego turnieju

Iga Świątek po US Open miała chwilę na odpoczynek, ale już za moment znów będzie pakowała walizki i jechała walczyć w kolejnym turnieju. 25 września rozpoczną się zawody w Tokio. Dla Polki to nie tylko czas walki o punkty, ale również próbowanie swoich sił na twardych kortach w ramach przygotowań do Australian Open

W międzyczasie raszynianka krąży jednak po Polsce i udziela wywiadów. Telewizja Polsat przeprowadziła z nią ekskluzywną rozmowę, na której padły dość zaskakujące słowa. 

Nie żyje polski medalista MŚ i olimpijczyk. Parę dni temu pojawił się na meczu

Iga Świątek uderzyła w piłkarzy

Iga Świątek w rozmowie z Polsatem opowiadała m.in. o swoim urlopie po US Open. Okazało się, że tenisistka starała się zupełnie odciąć od sportu i odpocząć. Wyznała, że obejrzała tylko finał mistrzostw Europy siatkarzy. Przyznała, że podziwia ich równą grę. 

- Mam wrażenie, że to mógłby być nasz sport narodowy - stwierdziła z uśmiechem. Czyżby piłkarze spadli tak bardzo nawet w rankingu polskiej tenisistki? Choć wielu kibiców jest podobnego zdania, co Świątek, to zdaje się, że wciąż skoki narciarskie i siatkówka przegrywają z piłką nożną. Może pora to zmienić?

Iga Świątek kibicowała siatkarzom

Choć Iga Świątek obejrzała jedynie finał mistrzostw Europy, to nie zapomniała o tym, by pogratulować siatkarzom wielkiego sukcesu. Na Twitterze zamieściła krótki wpis, który szybko stał się hitem. 

Świątek zawsze stara się wspierać zawodników z innych drużyn i gratulować im sukcesów. Często powtarzała też, że bardzo podziwia Roberta Lewandowskiego. To dobry duch polskiego sportu.

Źródło: Polsat Sport