Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Nie żyje polski medalista MŚ i olimpijczyk. Parę dni temu pojawił się na meczu
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 18.09.2023 16:13

Nie żyje polski medalista MŚ i olimpijczyk. Parę dni temu pojawił się na meczu

świeczka
Goniec.pl

Nie żyje polski medalista mistrzostw świata i zasłużony olimpijczyk. Sportowiec jeszcze parę dni temu pojawił się na hali, by obejrzeć mecz. Złe wieści przyszły nagle. Ogromna strata dla polskiego sportu. 

Nie żyje medalista mistrzostw świata i olimpijczyk

Ta wiadomość dla wielu fanów piłki ręcznej gruchnęła jak grom z jasnego nieba. Nie żyje Ryszard Jedliński, były piłkarz ręczny, postać niezwykle zasłużona dla tej dyscypliny w Polsce. Był również wielkim kibicem klubu ORLEN Wisła Płock, jednego z najważniejszych polskich klubów szczypiorniaka.

O jego śmierci poinformowali przedstawiciele Wisły Płock. Jeszcze nie tak dawno, bo 9 września, Ryszard Jedliński obchodził swoje 70. urodziny i pojawił się z tej okazji na hali, by obejrzeć mecz.

Horror w polskiej lidze. Piłkarze zderzyli się, jeden z nich zemdlał po meczu

Nie żyje Ryszard Jedliński. ORLEN Wisła Płock żegna legendę

- Z głębokim żalem przyjęliśmy informację o śmierci byłego zawodnika Wisły Płock, oraz medalisty Mistrzostw Świata z 1982 roku - Ryszarda Jedlińskiego - przekazały władze klubu i zamieściły ostatnie wspólne zdjęcie z Jedlińskim. 

- Żegnaj przyjacielu. Tyle przegadanych godzin... Jeszcze w czwartek umawialiśmy się na niedzielne spotkanie nad Wisłą podczas regat. Mieliśmy omówić sprawy wystąpienia na Sejmiku Olimpijskim w Warszawie (29.09 -1.10.23). A Tyś na niebiański sejmik odszedł tak niespodziewanie, tak bez słowa pożegnania... Smutno mi… - pisał jego przyjaciel Ryszard Olczuk, emerytowany wioślarz. 

Ryszard Jedliński - piękna kariera

Ryszard Jedliński grał na pozycji obrotowego i rozwijał się w takich klubach jak ORLEN Wisła Płock, AZS Warszawa, Warszawianka czy VFL Fredenbeck. Po zakończonej karierze sportowej postanowił wybrać drogę trenera. 

W reprezentacji Polski rozegrał 151 meczów. Był członkiem drużyny, która zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w 1982 roku. Wystąpił również na igrzyskach olimpijskich w 1980 roku, gdzie Polska w piłce ręcznej zajęła 9. miejsce.