Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Łukasz Kaczmarek w szczerych słowach o polskich piłkarzach. "My jesteśmy sportowcami"
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 18.09.2023 13:04

Łukasz Kaczmarek w szczerych słowach o polskich piłkarzach. "My jesteśmy sportowcami"

Łukasz Kaczmarek
Rex Features/East News

Łukasz Kaczmarek wrócił ze złotem mistrzostw Europy do Polski. Atakujący polskiej drużyny w wywiadzie powiedział również parę słów o siatkarzach. Niektórzy kibice będą zaskoczeni jego wnioskami.

Łukasz Kaczmarek ze złotem mistrzostw Europy

Łukasz Kaczmarek wraz z kolegami może być dumny ze swoich dokonań. W finale mistrzostw Europy pokonali 3:0 gospodarzy turnieju, Włochów i tym samym zrewanżowali się za porażkę z mistrzostw świata 2022. 

Siatkarze wrócili już do Polski i otrzymali iście królewskie przywitanie. Potem pędzili już na konferencję prasową, ale dali radę jeszcze odpowiedzieć na parę pytań dziennikarzy. 

Polscy siatkarze już w kraju. Zostali przywitani jak królowie, wspaniały gest

Łukasz Kaczmarek w szczerych słowach o piłkarzach

Dziennikarz “Super Expressu” zaczepił polskiego atakującego i zadał mu m.in. pytanie o polskich piłkarzy. “Piłkarze są fatalni, a siatkarze poprawiają nam humor” - mówił reporter. Łukasz Kaczmarek od razu na to zareagował.

- My absolutnie się do tego nie odnosimy, my jesteśmy w tej samej grupie. My jesteśmy sportowcami. I to, że teraz piłkarzom nie wychodzi, oznacza, że mają gorszy okres. Każdy sportowiec i również my mieliśmy gorsze momenty. Ale wierzę, że ta reprezentacja piłkarzy będzie miała dużo lepsze momenty i będzie dawała taką satysfakcję, jaką my dajemy teraz - stwierdził. 

Polscy siatkarze znów będą grać o stawkę

Polscy siatkarze już 30 września rozpoczną kolejny turniej. Tym razem stawką będzie kwalifikacja do igrzysk olimpijskich. Nie wszystkim jednak będą w smak godziny rozgrywania spotkań. 

Jako że kwalifikacje zostały zorganizowane w Chinach, Polacy grać będą w naszym czasie w godzinach porannych. Pierwsze spotkanie już w sobotę, 30 września z Belgią. Początek o godzinie 10:00. 

Źródło: Super Express