Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Kibice mają już dość Roberta Lewandowskiego. Nie chcą, by dłużej był kapitanem, jasna deklaracja
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 18.09.2023 10:42

Kibice mają już dość Roberta Lewandowskiego. Nie chcą, by dłużej był kapitanem, jasna deklaracja

Robert Lewandowski
Wojciech Olkusnik/East News

Robert Lewandowski stracił niemal całe zaufanie kibiców, które budował swoim wizerunkiem przez lata. Polscy fani powiedzieli “dość” i nie chcą go widzieć w roli kapitana reprezentacji. Jasna deklaracja. 

Robert Lewandowski nie chce rezygnować

Od początku współpracy reprezentacji z Fernando Santosem coraz głośniej i częściej rozbrzmiewają pytania dotyczące dalszej kariery reprezentacyjnej Roberta Lewandowskiego. Kapitan kadry twardo odpowiadał, że nie zamierza rezygnować jeszcze ze swojej roli.

W wywiadach przemycał jednak informację, że za dwa lub trzy lata zrezygnuje z gry w piłkę na najwyższym poziomie. Kibice mają jednak dość i chcą jego odejścia już teraz. 

Marek Papszun faworytem w wyścigu o fotel selekcjonera. Jego asystentem byłby znany piłkarz

Robert Lewandowski ma kłopot. Kibice już go nie chcą

Wirtualna Polska przeprowadziła sondaż, w którym kibice oceniali, czy Robert Lewandowski nadaje się jeszcze na kapitana polskiej reprezentacji. Wyniki mogły zaskoczyć niejednego fana reprezentacji. 

Aż 37,7 proc. kibiców chce, by Robert Lewandowski oddał kapitańską opaskę, z czego 26,7 proc. uważa, że powinien nadal grać w zespole, a 11 proc. że przygoda z reprezentacją powinna się dla niego definitywnie zakończyć.

Robert Lewandowski doceniony przez niewielką grupę

32,6 proc. ankietowanych uważało, że Robert Lewandowski powinien zachować kapitańska opaskę i wciąż grać w zespole. W ankiecie aż 29,7 proc. kibiców odpowiedziało, że nie wie lub nie ma zdania na ten temat.

Dla Roberta Lewandowskiego to ostatni dzwonek, by udowodnić wielu polskim kibicom, że może pokazać się jeszcze z dobrej strony i dać dużo reprezentacji. Najbliższe spotkania będą dla niego kluczowe. 

Źródło: Wirtualna Polska