Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski stanowczo o wyborze nowego selekcjonera
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 17.09.2023 12:34

Robert Lewandowski stanowczo o wyborze nowego selekcjonera

Robert Lewandowski
Beata Zawadzka/East News

Robert Lewandowski zabrał głos na temat wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Krytykowany kapitan kadry narodowej zajął jasne stanowisko w kwestii, która od kilku dni spędza sen z powiek prezesowi PZPN, Cezaremu Kuleszy. Czy Robert Lewandowski śledzi medialne doniesienia o potencjalnych trenerach Polski?

Kto za Santosa? Trudne wybory Cezarego Kuleszy

Marek Papszun, Michał Probierz, Jan Urban i Maciej Skorża - to cztery nazwiska, które najwyraźniej przebijają się w mediach. Dwa dni temu z walki o posadę sternika polskiej reprezentacji wypadł ostatni z wymienionych, jednak zrobił to na własne życzenie. 

Maciej Skorża odmówił rozpoczęcia rozmów na temat stanowiska trenera kadry narodowej, a według dziennikarzy sportowych argumentował to nie tylko aktualnymi zobowiązaniami w Japonii, ale także mizerną reputacją, z jaką najczęściej selekcjonerską misję kończyli polscy szkoleniowcy. Któż zatem zdecyduje się na ten odważny krok i obejmie mimo wszystko nadal najbardziej prestiżowe trenerskie stanowisko w Polsce? Na to pytanie wciąż nie ma odpowiedzi.

Krzysztof Jackowski miał niepokojącą wizję. Ostrzega Polaków przed tym, co ma nastąpić

Robert Lewandowski po powrocie z kadry znów strzela w Hiszpanii

Robert Lewandowski tuż po zgrupowaniu kadry wrócił do Hiszpanii, gdzie na boisku spisywał się dużo lepiej. Sobotniego wieczoru zaliczył dwie asysty oraz gola w meczu z Realem Betis (FC Barcelona zwyciężyła 5:0). Znalazł jednak czas, by tuż po meczu odpowiedzieć na pytanie Mateusza Święcickiego z Eleven Sports. 

Dotyczyło, to oczywiste, poszukiwań nowego szefa biało-czerwonych. Informacje na ten temat śledzą wszyscy kibice reprezentacji, a zapewne także powoływani do niej piłkarze. Czy wśród nich jest napastnik Dumy Katalonii, Robert Lewandowski?

Robert Lewandowski o wyborze nowego trenera reprezentacji Polski

- Czekam na decyzję. Z drugiej strony, co mam śledzić? Będzie decyzja, wtedy się pewnie dowiem, kto będzie nowym trenerem i tak naprawdę to mam w głowie - krótko skwitował Robert Lewandowski, który zgodnie z zapowiedziami Cezarego Kuleszy zostanie powiadomiony jako pierwszy, tuż po zapadnięciu ostatecznej decyzji przez prezesa PZPN.

Jak sądzicie, czy Michał Probierz, Marek Papszun lub Jan Urban, zgodnie ze zwyczajem, w swoją pierwszą zagraniczną podróż udadzą się na "audiencję" do Roberta Lewandowskiego? 

Źródło: Eleven Sports 1