Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Cezary Kulesza ma kłopot. Jeden z faworytów do roli selekcjonera stanowczo odmówił
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 16.09.2023 20:40

Cezary Kulesza ma kłopot. Jeden z faworytów do roli selekcjonera stanowczo odmówił

Cezary Kulesza
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Cezary Kulesza ma spory problem. Według portalu sport.pl jeden z faworytów odmówił mu przyjęcia pozycji selekcjonera. Z czym była związana odmowa i który z obstawianych trenerów postanowił powiedzieć “nie”?

Cezary Kulesza zakończył już rozmowy z kandydatami

Cezary Kulesza poinformował, że zakończył już rozmowy z kandydatami na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski i pozostało jedynie podjęcie decyzji. Pytanie brzmi, jakie warunki postawili szkoleniowcy i w którą stronę PZPN będzie chciał pójść. 

Jak się okazało, jeden z kandydatów miał od razy zrezygnować z oferowanej mu funkcji. Jak donosi sport.pl, chodzi o jednego z dotychczasowych faworytów do tej roli.

Marek Papszun faworytem w wyścigu o fotel selekcjonera. Jego asystentem byłby znany piłkarz

Jeden z kandydatów zrezygnował

Jak dotąd za faworytów do objęcia reprezentacji uważano trzech szkoleniowców - Marka Papszuna, Michała Probierza i Macieja Skorżę. Za każdym z nich przemawiało doświadczenie, znajomość realiów polskiej piłki i umiejętność bliskiej pracy z zespołem. 

Okazało się jednak, że jeden z nich nie będzie już ubiegał się o stanowisko. Jak donosi sport.pl, Maciej Skorża postanowił od razu powiedzieć pas. Miał dokładnie wyjaśnić swoje powody.

Maciej Skorża wyjaśnił swoją rezygnację

Maciej Skorża prowadzi japoński zespół Urawa Red Diamonds, choć wydaje się, że w styczniu ich wspólna przygoda się zakończy. Mimo tego polski trener nie miał zamiaru opuszczać zespołu.

Jak wyjaśniał sport.pl, Skorża nie chciał nagle opuścić swoich podopiecznych, zostawiając ich tym samym bez trenera. Według 51-latka takie działanie mogłoby wpłynąć nie tylko na reputację samego Skorży, ale również innych polskich trenerów. 

Źródło: sport.pl