Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Bartosz Kurek zdradził, czy zostanie w kadrze. "Chciałbym zakończyć z przytupem"
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 18.09.2023 09:35

Bartosz Kurek zdradził, czy zostanie w kadrze. "Chciałbym zakończyć z przytupem"

Bartosz Kurek w programie "Dzień dobry TVN"
kadry z programu "Dzień dobry TVN", prod. TVN, wyd. 2023 r., Player

Bartosz Kurek w poniedziałkowy poranek nie mógł się wyspać, ponieważ już po godzinie 7:30  udzielił wywiadu na żywo dla "Dzień dobry TVN". Polski siatkarz opowiedział nieco o kulisach świętowania zwycięstwa w mistrzostwach Europy, jednak poruszył także poważniejszy temat. Czy zamierza zakończyć karierę w kadrze? Bartosz Kurek w "Dzień dobry TVN" ujawnił swoje plany. 

Polacy wygrali mistrzostwa Europy

Bartosz Kurek był jednym z członków zwycięskiego teamu, którzy złotymi zgłoskami zapisał się na kartach historii polskiego sportu. To właśnie on wraz z kolegami pokonał obrońców tytułu, Włochów, i dał Polsce drugie zwycięstwo w mistrzostwach Europy po wielu latach. 

Bartosz Kurek z resztą gwiazd reprezentacji Polski w siatkówce wrócił już do kraju. Mistrzowie Europy zostali powitani przez Polaków jak prawdziwi królowie. Bartosz Kurek w rozmowie z reporterem "Dzień dobry TVN" nie ukrywał, że drużyna świętowała intensywnie. Żartował, że widać to wtedy, gdy spojrzy się głęboko w oczy jego kolegom z drużyny. Z dumą pokazał do kamery zdobyty złoty puchar, a następnie wyjawił, jaką rolę w grze o najwyższe laury odegrali kibice. 

Siatkarski puchar mistrzostw Europy. Fot. kadr z programu Dzień dobry TVN, prod. TVN, wyd. 2023 r., Player.jpg
Siatkarski puchar mistrzostw Europy. Fot. kadr z programu Dzień dobry TVN, prod. TVN, wyd. 2023 r., Player
Katastrofa w małżeństwie Elżbiety Jaworowicz. Widzowie nie mieli pojęcia

"Dzień dobry TVN". Bartosz Kurek o grze ze wsparciem kibiców

Bartosz Kurek w "Dzień dobry TVN" opowiedział, jak dużym wsparciem byli dla całej ekipy polscy kibice, którzy na każdym meczu głośno zaznaczali swoją obecność i dopingowali Biało-Czerwonych. 

- To wsparcie jest przeogromne, dlatego gramy wykonujemy swoja prace. Przy pustych trybunach to nic przyjemnego - mówił Bartosz Kurek, który w swoim dorobku ma kilka podobnych trofeów. Jak legendarnemu 35-latkowi smakują kolejne sukcesy?

- Emocje mnie nakręcają i cieszy mnie to niezmiernie. Po to gramy, po to codziennie przychodzi się na hale, marząc o takich chwilach jak teraz. Gdy one się spełniają, dostaje się kopa do dalszej gry - skwitował Bartosz Kurek. Czy te słowa oznaczają, że nie zamierza żegnać się z reprezentacją?

Bartosz Kurek w "Dzień dobry TVN" o swojej przyszłości w kadrze

Bartosz Kurek postawił sprawę jasno i nie ukrywał, jakie ma plany dotyczące swojej dalszej kariery sportowej. Czy zobaczymy go w koszulce z orłem na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 2024 roku w Paryżu?

- Jeśli zdrowie pozwoli, chciałbym swoją karierę reprezentacyjną zakończyć  z przytupem i w Paryżu dokonać czegoś niezwykłego - zdradził  zamierzający pozostać w kadrze siatkarz. Nawiązał także do współpracy z selekcjonerem, Serbem Nikolą Grbiciem.

- Nie po to zaczęliśmy z trenerem Grbiciem jakiś projekt kiedy został trenerem, nie po to, żeby się wypisywać. Jestem na pokładzie i mam nadzieje, że namówię jeszcze paru chłopaków na ten rejs - stanowczo podsumował Bartosz Kurek w "Dzień dobry TVN". 

Bartosz Kurek w Dzień dobry TVN. Fot. kadr  z programu Dzień dobry TVN, prod. TVN, wyd 2023 r., Player 2.jpg
Bartosz Kurek w Dzień dobry TVN. Fot. kadr  z programu Dzień dobry TVN, prod. TVN, wyd 2023 r., Player 3
Bartosz Kurek w Dzień dobry TVN. Fot. kadr  z programu Dzień dobry TVN, prod. TVN, wyd 2023 r., Player 3.jpg
Bartosz Kurek w Dzień dobry TVN. Fot. kadr  z programu Dzień dobry TVN, prod. TVN, wyd 2023 r., Player 3

Źródło: "Dzień dobry TVN"