Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Nikola Grbić powiedział, co dało Polakom zwycięstwo. Chodzi o jeden element
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 17.09.2023 15:38

Nikola Grbić powiedział, co dało Polakom zwycięstwo. Chodzi o jeden element

Nikola Grbić
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Nikola Grbić mógł założyć razem ze swoimi podopiecznymi drugi złoty medal na szyję - tym razem obok krążka z Ligi Narodów było to złoto mistrzostw Europy. Trener Polaków powiedział, jaki element przeważył w grze o zwycięstwo w finale. 

Polacy ze złotem mistrzostw Europy

Polscy siatkarze zdobyli złoto mistrzostw Europy po pełnym emocji meczu z Włochami. Biało-Czerwoni pokonali zawodników z Italii i gospodarzy turnieju 3:0. Dzięki temu ponownie pokazali swoją dominację i poszybowali w górę w rankingu FIVB. 

Nikola Grbić prowadzi w tej chwili najlepszą reprezentację na świecie i jest tego w pełni świadom. Serbski szkoleniowiec w wywiadzie dla Polsat Sport opowiedział, który element przeważył w walce o złoto.

Polacy ze złotymi medalami. Polscy kibice krzyczeli z trybun jedno słowo, wielkie wzruszenie

Nikola Grbić o grze Polaków

- W trzecim secie mogliśmy zagrać lepiej. Szczerze mówiąc: miałem przekonanie, że możemy wygrać, natomiast nie spodziewałem się, że będzie to wynik 3:0. Od początku przejęliśmy kontrolę i byliśmy konsekwentni - przyznał Nikola Grbić. Wydaje się, że bez bęcków w szatni się jednak nie obeszło.

Dziennikarz dopytał jednak o konkretny element. Grbić od razu przyznał mu rację. W poprzednich meczach to właśnie tego często brakowało polskiej kadrze.

Nikola Grbić o przeważającym elemencie

Dziennikarz Polsatu Sport stwierdził, że najpewniej kluczem do zwycięstwa była zagrywka, która rozstawiała Włochów na wszystkie strony. W rozbijaniu szyków zawodników z Italii najlepiej spisywali się Norbert Huber i Wilfredo Leon.

- Tak jest. W poprzednich meczach - z Serbią i Słowenią - popełnialiśmy zbyt wiele błędów w tym elemencie, a jednocześnie nie zaliczaliśmy asów. Teraz od pierwszych minut byliśmy skuteczni na zagrywce i to bardzo nam pomogło. Odrzuciliśmy Włochów od siatki, dzięki czemu było nam łatwiej - potwierdził słowa dziennikarza Nikola Grbić.

Źródło: Polsat Sport