Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Nie mógł być z nimi na boisku, ale kibicował z całych sił. Wzruszający wpis polskiego siatkarza
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 17.09.2023 14:06

Nie mógł być z nimi na boisku, ale kibicował z całych sił. Wzruszający wpis polskiego siatkarza

polscy siatkarze
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polscy siatkarze zdobyli złoto mistrzostw Europy. Po dość jednostronnym spotkaniu Polacy wygrali 3:0 i mogli cieszyć się z kolejnego wielkiego osiągnięcia. Paru siatkarzy nie mogło jednak pojawić się na boisku. Jeden z nich zamieścił w sieci wzruszające zdjęcie.

Polacy ze złotem ME

Piękna to była niedziela - najpierw Polki bez większych problemów ograły Słowenki, a potem polscy siatkarze wywalczyli złoto mistrzostw Europy, również pokonując swoich przeciwników, Włochów, 3:0. 

Dla całej polskiej siatkówki był to wspaniały dzień. Niektórzy nie mogli jednak być na boisku i wspierać swoich kolegów. Jeden z siatkarzy zamieścił w sieci wzruszający wpis. Aż przykro patrzyło się na zdjęcie. 

Polacy ze złotymi medalami. Polscy kibice krzyczeli z trybun jedno słowo, wielkie wzruszenie

Wielki nieobecny

Bartosz Kurek nie był w stanie grać w finale ze względu na kontuzję. Podczas przygotowań do meczów finałowych do domu pojechał Mateusz Poręba. Był jednak w kadrze inny wielki nieobecny, który do Macedonii Północnej i Włoch w ogóle nie pojechał.

Chodzi o Mateusza Bieńka, który zmagał się od Ligi Narodów z poważną kontuzją nogi. Choć próbował wracać do zdrowia podczas zgrupowania kadry, nie udało się doprowadzić go do optymalnej dyspozycji. Tuż po wygranej Polaków zamieścił wzruszający wpis.

Mateusz Bieniek zamieścił wzruszający wpis

- Gratulacje Panowie! Jesteście najlepsi. Dziękuję, dobranoc - napisał Mateusz Bieniek i pokazał wzruszające zdjęcie. Siedział w swojej koszulce kadrowej przed telewizorem i wspierał kolegów tak, jak mógł. Na jego twarzy widać radość z sukcesu kolegów. 

W komentarzach fani od razu zaczęli go pocieszać i pisali, że bardzo brakowało środkowego na boisku podczas spotkania finałowego. Za wsparcie podziękowali mu także Kamil Semeniuk i Marcin Janusz.