Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Polacy ze złotymi medalami. Polscy kibice krzyczeli z trybun jedno słowo, wielkie wzruszenie
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 16.09.2023 23:30

Polacy ze złotymi medalami. Polscy kibice krzyczeli z trybun jedno słowo, wielkie wzruszenie

dekoracja ME
TVP Sport

Polacy nie mogli powstrzymać radości i łez. Bartosz Kurek mógł po raz drugi założyć złoty medal mistrzostw Europy na swoją szyję. “Mazurek Dąbrowskiego” ponownie rozbrzmiał w kontekście wygranej Polaków. Wzruszające chwile na hali.

Polacy ze złotym medalem ME

Polscy siatkarze zdobyli drugi złoty medal w tym sezonie - w finałowym meczu udało im się pokonać Włochów 3:0 i pokazać prawdziwą dominację, martwić można było się tylko w trzecim secie. 

Biało-Czerwoni z radością mogli wejść na podium. To był piękny rewanż za srebro w mistrzostwach świata przed własną publicznością. Wielkie osiągnięcie po 14 latach od poprzedniego złota ME. 

Polacy MISTRZAMI EUROPY. Niesamowity mecz, cóż oni wyczyniali na boisku

Dekoracja na ME. Leon w końcu zaśpiewał

Wilfredo Leon miał okazję po raz drugi zaśpiewać polski hymn - tak jak obiecał, mógł to zrobić jedynie w momencie zdobycia złotego medalu. Po raz pierwszy udało mu się to zrobić w Lidze Narodów. 

Widać było ogromne wzruszenie na twarzy Nikoli Grbicia, a Bartosz Kurek przez cały czas się uśmiechał. Cieszył się również Sebastian Świderski, ogromnie dumny ze swoich młodszych kolegów. Piękne chwile.

Dekoracja na ME. Polscy kibice krzyczeli

Polscy kibice również czuli już smak i zapach złota. Na trybunach się zakotłowało. Śpiewali wspólnie z zawodnikami, choć w hali pełnej Włochów nie było ich aż tak mocno słychać. 

Wcześniej za to, gdy Polacy ustawiali się na podium, słychać było gromkie “dziękujemy”. Nic dziwnego - polscy kibice mogą być niezwykle usatysfakcjonowani grą polskich siatkarzy. 

 

Tagi: Siatkówka