Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Bartosz Kurek wystosował pilny apel do kibiców. Jego prośbę powinien przeczytać każdy fan
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 16.09.2023 19:16

Bartosz Kurek wystosował pilny apel do kibiców. Jego prośbę powinien przeczytać każdy fan

Bartosz Kurek
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Bartosz Kurek zwrócił się z apelem do wszystkich kibiców polskiej siatkówki. Atakujący, który sam nie może zagrać w meczu o złoto chciał podzielić się pewną refleksją. Jego prośbę powinni przeczytać wszyscy fani.

Bartosz Kurek nie zagra w meczu o złoto

Niedługo po wygranym przez Polaków półfinale ze Słowenią wiadomo już było, że Bartosz Kurek nie będzie mógł drugi raz w swoim życiu zagrać w finale mistrzostw Europy. Polski atakujący wciąż mierzy się z kontuzją, która dotknęła po go podczas Ligi Narodów.

Po części turnieju zorganizowanej na Filipinach Kurek narzekał na problemy z biodrem. Okazało się, że problem, choć nie wyglądał groźnie, przedłużył się na właściwie całe lato. Nikola Grbić widząc, jak męczy się jego as, podjął decyzję o tym, by nie wpuszczać go na boisko w meczach o medale.

Marek Papszun faworytem w wyścigu o fotel selekcjonera. Jego asystentem byłby znany piłkarz

Bartosz Kurek zaapelował do kibiców

- Nie jest to mój najszczęśliwszy sezon kadrowy, ale kto by się przejmował. Najważniejsze, że jest cudowny dla tej ekipy. Gratulacje panowie. Step by step. Polsko, trzymajcie kciuki za nas w sobotę... i przy okazji za nasze zdrowie - pisał na Instagramie Bartosz Kurek.

Pokazał przy okazji wspólne zdjęcie szczęśliwej ekipy z boiska. Rzadko kiedy, myśląc o dokonaniach polskich siatkarzy, myślimy również o ich zdrowiu, które często zostawiają na boisku. Niech ten finał będzie inny.

Bartosz Kurek z drugim medalem mistrzostw Europy

Bartosz Kurek jako jedyny ze wszystkich aktualnych kadrowiczów zdobędzie swój drugi medal mistrzostw Europy. W 2009 roku udało mu się sięgnąć po niego po raz pierwszy i to od razu po złoto. Czy teraz sytuacja się powtórzy?

Finał turnieju zaplanowano na 21:00. Wielkie emocje potrwają przez cały wieczór. Kurek, choć nie zagra, będzie całym swoim sercem na boisku. Kibice również?