Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Polscy siatkarze zarabiają wielkie pieniądze. Ranking mówi wszystko, zasłużone wypłaty
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 16.09.2023 16:12

Polscy siatkarze zarabiają wielkie pieniądze. Ranking mówi wszystko, zasłużone wypłaty

polscy siatkarze
IMAGO/Domenico Cippitelli/IPA Sport / /Imago Sport and News/East

Polscy siatkarze są jednymi z najlepiej zarabiających w tej dyscyplinie na całym globie. Według aktualnego rankingu płac widać, że są bardzo doceniani. Który z nich dostaje od swojego klubu najwięcej?

Polscy siatkarze zagrają o złoty medal ME

Polscy siatkarze czekali na ten moment 14 lat. W końcu udało im się dojść do finału mistrzostw Europy i kadra ma nadzieję na spełnienie marzeń i zdobycie złota. Dla większości uczestników finału byłby to pierwszy krążek tej imprezy - tylko Bartosz Kurek wyszedłby z drugim. 

Początek meczu zaplanowano na 16 września na godzinę 21:00. O 18:00 rozpocznie się za to mecz o trzecie miejsce, w którym zagrają Słowenia i Francja. 

Marek Papszun faworytem w wyścigu o fotel selekcjonera. Jego asystentem byłby znany piłkarz

Który siatkarz zarabia najwięcej?

Który z siatkarzy zarabia najwięcej? Kluby, szczególnie poza granicami Polski, chętnie nagradzają swoje największe gwiazdy i oferują im wysokie kontrakty. Na szczycie rankingu znalazł się nieoczekiwanie polski zawodnik, największa gwiazda światowej siatkówki.

Chodzi oczywiście o Wilfredo Leona, który co miesiąc może dopisać na swoim koncie 6,087 mln zł za kontrakt z Sir Safety Perugią. Tuż za nim plasuje się Francuz Earvin N'gapeth (5,87 mln zł), a podium zamyka… Bartosz Kurek (4,78 mln zł). 

Wilfredo Leon nie zarabia najwięcej w świecie siatkówki

To jednak nie Wilfredo Leon rządzi całym światem siatkówki. Od niego zarabia więcej tylko jedna osoba. Chodzi o chińską zawodniczkę, Zhu Ting, która co miesiąc otrzymuje równowartość nieomal 7 mln zł. 

To jedynie pokazuje, że zarobki siatkarek nie różnią się tak bardzo od pensji ich kolegów. Może czas wprowadzić podobne działania również w innych dyscyplinach?

Źródło: sport.pl