Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Finał ME siatkarzy. Mecz rozpoczął się z opóźnieniem. Wszyscy na stadionie zastygli, wzruszające chwile
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 16.09.2023 21:13

Finał ME siatkarzy. Mecz rozpoczął się z opóźnieniem. Wszyscy na stadionie zastygli, wzruszające chwile

Aleksander Śliwka
TVP Sport

Finał mistrzostw Europy siatkarzy rozpoczął się z opóźnieniem. O 21:00 wciąż nie zabrzmiał pierwszy gwizdek. Kiedy zawodnicy stanęli już na boisku, nagle zapadła cisza. Cały stadion zastygł. Wzruszające chwile. 

Finał ME siatkarzy. Mecz rozpoczął się z opóźnieniem

Wielkie sportowe święto we Włoszech trwa. Siatkarze zgromadzili się o czasie na boisku i wydawało się, że mecz, zgodnie z planem, rozpocznie się o godzinie 21:00. Okazało się jednak, że nie będzie to możliwe.

Nagle cały stadion zastygł w bezruchu. Zapadła zupełna cisza. Włosi postanowili minutą ciszy uczcić pewne przykre zdarzenie. Wzruszające chwile na hali.

Marek Papszun faworytem w wyścigu o fotel selekcjonera. Jego asystentem byłby znany piłkarz

Finał ME siatkarzy. Minuta ciszy - o co chodziło?

Minuta ciszy została zaplanowana na niedługo przed meczem jako wyraz żałoby związany ze zdarzeniem, jakie miało miejsce niedaleko Turynu. W dniu finału niedaleko miejsca rozgrywania meczu rozbił się samolot, w wypadku zginęła 5-letnia dziewczynka.

Zdaje się jednak, że żałoba przebiła się również do serc Polaków. Komentatorzy przypomnieli pewne zdarzenie sprzed wielu lat - dziś przypadła przykra rocznica.

Finał ME siatkarzy. Podwójna minuta ciszy

Dla polskich kibiców 16 września jest dniem zadumy. 16 lat temu w tragicznym wypadku samochodowym zginął jadący do Włoszech w związku z transferem do zagranicznego klubu Arkadiusz Gołaś

Minuta ciszy miała więc podwójne znaczenie, choć dla włoskich fanów mniej znane. Wielu starszych siatkarzy często zaznaczało, że Gołaś postara się pomóc młodszym kolegom na boisku, choćby duchowym wsparciem.

Tagi: Siatkówka