Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Bartosz Kurek szczerze o przyszłości w kadrze. Padły słowa o zanikłym talencie
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 17.09.2023 14:39

Bartosz Kurek szczerze o przyszłości w kadrze. Padły słowa o zanikłym talencie

Bartosz Kurek
IMAGO/Nicola Mastronardi/IPA Sport / i/Imago Sport and News/East

Bartosz Kurek odebrał drugi złoty medal mistrzostw Europy. Polski atakujący nie mógł jednak wystąpić na boisku w finale tego turnieju - wszystko przez dokuczającą mu od Ligi Narodów kontuzję biodra. W rozmowie z Polsat Sport Kurek opowiedział o swojej przyszłości. Padły ważne słowa. 

Bartosz Kurek odebrał drugi złoty medal ME

Bartosz Kurek nie grał na boisku w finale mistrzostw Europy, ale mocno kibicował swoim kolegom. Widział wszystkie ich problemy i zawahania, ale bezpośrednio pomóc im nie mógł. Na szczęście polscy siatkarze byli w stanie pokonać Włochów bez większych problemów - w ten sposób zdobyli medal ME.

Dla Bartosza Kurka to drugie tego typu trofeum. Pierwszy złoty krążek mistrzostw Starego Kontynentu zdobył w 2009 roku. Wtedy nie wiedział, czy uda mu się jeszcze powtórzyć ten wyczyn. 

Polacy ze złotymi medalami. Polscy kibice krzyczeli z trybun jedno słowo, wielkie wzruszenie

Bartosz Kurek o utraconym talencie

- Tamten Bartek Kurek z 2009 roku miał jeden talent, którego nie mam teraz – potrafił wyhodować włosy na głowie, mimo że cieszył się tak samo. To, co się nie zmieniło przez te wszystkie lata, to że nasza drużyna wieszała ciągle złote medale na szyi - rozpoczął dowcipnie kapitan polskiej reprezentacji. 

Widać było, że jest w doskonałym humorze i nawet jego kontuzja nie wydawała się taka straszna. Pytanie brzmiało, czy będzie w stanie zagrać na zbliżających się wielkimi krokami kwalifikacjach olimpijskich i jak dalej potoczy się jego kariera w kadrze.

Bartosz Kurek w szczerych słowach o swojej karierze

- Chłopaki wygrali ten medal dla mnie, a ja starałem się ich wspierać, jak tylko mogłem. Mam nadzieję, że to nie był mój ostatni akord w tej reprezentacji. Mam nadzieję, że jeszcze będę mógł zagrać w tej koszulce - wyjawił Bartosz Kurek.

Zaznaczył również, że za trenera Grbicia nie powinno dojść do takiej sytuacji, gdy ktoś dostaje powołanie “za zasługi”. Kurek wiedział, że o miejsce w składzie trzeba walczyć dobrą formą i miał nadzieję, że ten stan się nie zmieni.

Źródło: Polsat Sport