Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Polscy siatkarze już w kraju. Zostali przywitani jak królowie, wspaniały gest
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 17.09.2023 19:23

Polscy siatkarze już w kraju. Zostali przywitani jak królowie, wspaniały gest

Bartosz Kurek, Wilfredo Leon
TVP Sport

Polscy siatkarze dolecieli już do Polski, a na miejscu prócz tłumu kibiców czekało ich niesamowite przywitanie ze strony lotniska. Tego z pewnością się nie spodziewali. Złote medale i puchar są już w kraju. 

Polscy siatkarze ze złotem ME

Polscy siatkarze pewnie pokonali Włochów i z wynikiem 3:0 mogli ogłosić się mistrzami Europy. To drugi złoty medal Polaków w tej imprezie od 14 lat. W całej ekipie tylko Bartosz Kurek był w złotej drużynie Castellaniego. 

Nadszedł czas powrotu do kraju. Na lotnisku w Warszawie Biało-Czerwonych witały tłumy. Zachowały się piękne nagrania, a obsługa lotniska postanowiła przygotować dla sportowców coś specjalnego.

Polscy siatkarze imprezowali już w drodze do autokaru. Nagrały się ich nocne zabawy

Polscy siatkarze przywitany na lotnisku

Jako pierwszy na ogólnodostępną strefę lotniska wszedł Bartosz Kurek, który z radością niósł puchar zdobyty przez reprezentację. Fanki piszczały, kibice klaskali, posypało się też konfetti. To było przywitanie godne królów. 

Zaraz po przejściu z lotniska na siatkarzy czekała “powitalna” konferencja prasowa, Polacy nie mieli więc chwili wytchnienia. Na szczęście wydarzenie przebiegło w atmosferze radości z wygranej.

Polscy siatkarze dostali niespodziankę od obsługi lotniska

Nim jednak Bartosz Kurek i spółka spotkali się z fanami na lotnisku, doszło do innego zaskakującego zdarzenia. Siatkarze byli jeszcze na pokładzie samolotu, a już postanowiono ich wyjątkowo przywitać.

Wokół ich samolotu wytrysnęła z armatek woda, tworząc piękny korytarz. W taki sposób obsługa lotniska chciała docenić mistrzów świata i powiadomić całą okolicę, że oto wrócili królowie. 

Źródło: Polsat Sport, TVP Sport

Tagi: Siatkówka