Sport.Goniec.pl > Tenis > Rafael Nadal wydał w Polsce 20 milionów złotych. Co za to kupił?
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 13.09.2023 12:59

Rafael Nadal wydał w Polsce 20 milionów złotych. Co za to kupił?

Rafael Nadal
JAIME REINA/AFP/East News

Rafael Nadal należy do najlepszych tenisistów na świecie. Choć czas płynie nieubłaganie i powoli nadchodzi czas młodszych sportowców, to Hiszpan nadal jest w ścisłej czołówce, a jego występy przyciągają na korty i przed telewizory prawdziwe tłumy.

Rafael Nadal wydał w Polsce prawdziwą fortunę

Tenisista w swojej karierze wygrał 92 turnieje i wielokrotnie triumfował w Wielkim Szlemie. Okazuje się, że poza tenisem ziemnym Rafael Nadal ma jeszcze jedną miłość - jest nią morze. Pochodzący z Majorki sportowiec wiele czasu spędza nad wodą i w związku z tym postanowił zrobić dość sporą inwestycję.
Kilka lat temu Hiszpan zdecydował się na zakup luksusowego katamaranu, na którym nie brakowało ekskluzywnych udogodnień. Przyjemność ta kosztowała go w przeliczeniu aż 20 milionów złotych, które pozostawił w jednej z polskich stoczni.

Zespół Perfect w żałobie. Muzycy przekazali smutną wiadomość

Sportowiec zamówił ogromny jacht. Wnętrza ociekają luksusem

W parze z licznymi sukcesami Hiszpana szły również ogromne nagrody pieniężne i nie jest tajemnicą, że sportowiec jest multimilionerem. Część ze swoich pieniędzy, w przeliczeniu 20 milionów złotych, kilka lat temu zostawił w polskiej stoczni Sunreef Yachts, gdzie zakupił luksusowy katamaran. Przy okazji odebrania jednostki sportowiec gościł w Gdańsku.

- Rafael wiedział, czego chce. Gościł u nas rok po roku i pytał o dużo rzeczy. Zaprosił mnie do siebie na Majorkę, gdzie ma swoją szkołę tenisową i tam był robiony deal - mówił prezes stoczni Francis Lapp w rozmowie z TVN 24. Zresztą to nie była jego pierwsza wizyta w trójmiejskiej stoczni Sunreef Yachts, bo odwiedzał ją wcześniej dwa razy, o czym w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" wspominał jej właściciel Francis Lapp.

Ekskluzywny katamaran 80 Sunreef Power ma 24 metry długości i 12 metrów szerokości, a cały pokład liczy aż 300 metrów kwadratowych - to znacznie więcej, niż większość domów mieszkalnych. Sportowiec na swojej jednostce zażyczył sobie między innymi w jacuzzi. Jak nieoficjalnie wiadomo, za projekt wnętrza luksusowego katamaranu odpowiada ukochana sportowca, jego żona Xisce Perello.

Rafael Nadal wydał prawie 20 mln złotych na luksusowy katamaran

Jednostka została zaprojektowana dla 10 pasażerów i czterech członków załogi, a w środku nie zabrakło ogromnego salonu, garderoby, grilla, baru czy wielkiego telewizora. Pokład słoneczny o powierzchni 54 m kw. to wyjątkowa przestrzeń relaksacyjna z ruchomymi eleganckimi meblami, wygodnymi siedziskami, jacuzzi, barem, grillem oraz materacami. Do tego dochodzi jeszcze garaż na skuter wodny.

- Jestem człowiekiem z wyspy. Morze jest częścią mojego życia i nie jest tajemnicą, że je kocham. Za każdym razem, gdy jestem w domu na Majorce, staram się znaleźć czas, by wyruszyć w rejs - mówił Rafael Nadal podczas wizyty w Gdańsku, tuż po odebraniu jachtu.

Jak wygląda jacht Rafaela Nadala? Zobaczcie sami poniżej:

Tagi: Rafael Nadal