Sport.Goniec.pl > Dawid Kubacki

Dawid Kubacki

Marta i Dawid Kubaccy
02.04.2024 21:10 Dawid Kubacki niczego już nie ukrywa. Zaczął mówić o żonie

Nie ma co ukrywać, że miniony sezon Pucharu Świata nie był wybitny w wykonaniu polskich skoczków. Co prawda chwile radości były głównie dzięki Aleksandrowi Zniszczołowi, jednak w klasyfikacji generalnej PŚ nikt nie znalazł się nawet w pierwszej piętnastce. Dawid Kubacki wypowiedział się na temat przyczyn takiego stanu rzeczy, rozwiewając wszelkie spekulacje w tej kwestii.

Dawid Kubacki
25.03.2024 14:16 Dawid Kubacki nie owijał w bawełnę, ocenił swój sezon. "Dobrze, że to już koniec"

W miniony weekend zakończyły się zmagania w tegorocznej edycji Pucharu Świata. Sezon 2023/2024 nie należał do udanych dla polskich skoczków, którzy prezentowali się poniżej oczekiwań. Dawid Kubacki udzielił wywiadu dla telewizji Eurosport, w której przedstawił kilka zdecydowanych opinii.

Giovanni Bresadola
24.03.2024 11:59 Złe wieści dla Bresadoli. Jest diagnoza po upadku w Planicy

Chwile grozy miały miejsce w Planicy. Aż trzech skoczków zaliczyło upadki i to tylko w jednej serii konkursu drużynowego. Najbardziej ucierpiał Włoch Giovanni Bresadola, którego trzeba było na noszach wynosić ze skoczni. Skoczek otrzymał diagnozę, która jest dla niego jedną z najgorszych, jakie mógł usłyszeć.

Polscy skoczkowie
24.03.2024 11:36 Rewelacyjny koniec PŚ dla Polaków. Zniszczoł na podium

Na pożegnanie z obecnym sezonem Pucharu Świata w Planicy odbył się ostatni konkurs indywidualny. Udział brało czterech Polaków: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch i Aleksander Zniszczoł. Szczególnie dobrze zaprezentowała się ta ostatnia trójka.

Dawid Kubacki
23.03.2024 15:20 Kiepska forma Kubackiego w Planicy. Internauci byli bezlitośni

Polacy zajęli piąte miejsce w konkursie drużynowym w Planicy. Zmagania zakończyły się po pierwszej serii z powodu złych warunków pogodowych. Dawid Kubacki jako jedyny z biało-czerwonych nie przekroczył granicy 200 metrów, co spotkało się ze zdecydowaną reakcją fanów w mediach społecznościowych.

skoczek narciarski, upadek
21.03.2024 10:47 Groźny upadek w Planicy. Skoczek runął na zeskok

Trening przed kwalifikacjami do konkursu indywidualnego w Planicy przyniósł ze sobą groźnie wyglądający wypadek. Siergiej Tkaczenko, skoczek narciarski reprezentujący Kazachstan, zanotował groźnie wyglądający upadek. Sportowiec próbował się ratować, ale z impetem wbił się w zeskok.

Dawid Kubacki
17.03.2024 18:00 Katastrofalny skok Dawida Kubackiego. Rekordzista poleciał 74 metry dalej

Niedziela (17 marca) to intensywny dzień dla skoczków narciarskich. Po 11:00 odbył się jeden konkurs indywidualny, a o 15:30 rozpoczął się drugi. Wszystko to przez wczorajsze warunki pogodowe, które uniemożliwiły przeprowadzenie pierwszych zawodów. W godzinach okołopołudniowych skakali polscy skoczkowie, w tym Dawid Kubacki, który osiągnął jeden z najgorszych wyników w całej stawce.

Dawid Kubacki
15.03.2024 14:02 Dawid Kubacki przerwał milczenie. Zwrócił się do kibiców

Dawid Kubacki często wchodzi w interakcje z przedstawicielami mediów a także sam udziela się na portalach społecznościowych. Po ponad dwumiesięcznej przerwie od regularnego postowania na social mediach, Kubacki zwrócił się do fanów.

Piotr Żyła
13.03.2024 20:43 Środowy konkurs w Trondheim. Polacy najlepiej w tym sezonie

W środowe popołudnie odbył się konkurs z cyklu Raw Air w Trondheim. Po raz pierwszy w tym sezonie, każdy ze startujących polskich skoczków zakwalifikował się do drugiej serii. Cały konkurs wygrał Stefan Kraft. 

Kamil Stoch
12.03.2024 21:31 Słaby występ polskich skoczków. Kobayashi zwycięża w Trondheim

Po weekendowej rywalizacji w ramach turnieju Raw Air w Oslo, skoczkowie przenieśli się na obiekt w Trondheim. Polacy nie zaprezentowali się z dobrej strony i zajęli dalekie miejsca w stawce. Zwycięzcą konkursu został Ryoyu Kobayashi.

Thomas Thurnbichler
12.03.2024 16:58 Thurnbichler w ogniu krytyki. Poszło o formę polskich skoczków

Thomas Thurnbichler jest trenerem polskiej kadry skoczków narciarskich od 2022 roku. Zastąpił on na tym stanowisku Michala Doleżala. Z powodu średnich występów jego podopiecznych, szukani są winni zaistniałej sytuacji. W Thurnbichlera uderzył ostatnio były trener Dawida Kubackiego, Józef Jarząbek.

Eirin Maria Kvandal i Eva Pinkelnig
11.03.2024 23:09 Afera po zawodach w Oslo. Słoweński trener grzmi

Niewiarygodne sceny na niedzielnych zawodach Pucharu Świata w Oslo. Norweżka Eirin Maria Kvandal zwyciężyła w konkursie, ale nie obyło się bez kontrowersji. Kvandal otrzymała dodatkowe 6,4 punktu za obniżoną belkę, co wywołało wściekłość wśród Słoweńców.

Kamil Stoch
11.03.2024 21:44 Kamil Stoch skomentował swój występ na skoczni w Holmenkollen. "Stan umysłu"

Kamil Stoch ma za sobą nieudany weekend Pucharu Świata w Oslo. Polak odniósł się do swojego wyniku poprzez media społecznościowe.

Dawid Kubacki
25.02.2024 22:53 Dawid Kubacki wycofany z Pucharu Świata. Thurnbichler podjął decyzję

Trener polskiej kadry skoczków narciarskich Thomas Thurnbichler podjął stanowczą decyzję wobec Dawida Kubackiego. Polak nie wystartuje w zbliżających się konkursach Pucharu Świata w Lahti. - W pełni rozumiem, że jest wielkim wojownikiem i zawsze chce rywalizować, ale podjąłem taką decyzję, a on ją zaakceptował - przekazał Thurnbichler.

Dawid Kubacki
25.02.2024 16:15 Groźny upadek Dawida Kubackiego. Kibice wstrzymali oddech

Bardzo niebezpiecznie wyglądający upadek zaliczył w niedzielę 25 lutego Dawid Kubacki. Polak podczas swojego kwalifikacyjnego skoku na obiekcie mamucim w Oberstdorfie runął na ziemię z dużej wysokości. Kibice wstrzymali oddech. 

Pilne
03.02.2024 15:28 Poważny wypadek na skoczni w Willingen. Ucierpiało dziecko

Dramatyczne informacje płyną z Willingen, gdzie lada chwila rozpocznie się konkurs indywidualny Pucharu Świata. Jeden z dziennikarzy obecnych na miejscu donosi, że doszło do wypadku, na skutek którego organizatorzy podjęli decyzję o przerwaniu ceremonii otwarcia. Wiemy, co się stało.

Marta Kubacka Dawid Kubacki
21.01.2024 16:35 Żonę Dawida Kubackiego przed śmiercią uratował jeden szczegół

Dawid Kubacki i Marta Kubacka w ubiegłym roku zmagali się z poważnymi problemami, związanymi z nagłym pogorszeniem się stanu zdrowia żony skoczka narciarskiego. Na szczęście, lekarzom udało się uratować życie młodej mamy i obecnie jej życiu nie grozi już niebezpieczeństwo. Dawid Kubacki postanowił opowiedzieć o kulisach dnia, w którym doszło do dramatu.

Thomas Thurnbichler
19.01.2024 16:28 Thomas Thurnbichler odkrył karty przed konkursami w Zakopanem

Bieżący sezon w Pucharze Świata nie jest zbyt udany dla polskich skoczków. Prawdziwym wybawieniem dla podopiecznych Thomasa Thurnbichlera miałby być zawody na polskiej ziemi. Niestety, ale “Biało-Czerwoni” w dalszym ciągu nie wskoczyli na optymalne obroty, co mocno irytuje rodzimych fanów. Opiekun kadry ogłosił kadrę na zmagania w Zakopanem. Decyzje austriackiego szkoleniowca mocno rozczarowały opinię publiczną. 

dawid kubacki marta kubacka skoczek zima
03.01.2024 16:41 Marta Kubacka nie kryje wściekłości. "Wsadź ją..."

Marta Kubacka powitała Nowy Rok w kiepskim nastroju. Wszystko przez zachowanie nieznajomego, który przedłużył sylwestrową zabawę o blisko dwie doby. Nagranie żony skoczka obiega media społecznościowe lotem błyskawicy.

Dawid Kubacki
01.01.2024 15:33 Turniej Czterech Skoczni w Ga-Pa. Dramat Kubackiego, Polscy kibice zamarli

Trwa noworoczny konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. W dzisiejszych zmaganiach bierze udział czterech reprezentantów Polski. Niestety nie wszyscy zameldują się finale konkursu. Oto wyniki po pierwszej serii.

Dawid Kubacki i Kamil Stoch
24.12.2023 10:49 Nowe wieści ws. stanu zdrowia Dawida Kubackiego. Lekarz kadry zabrał głos

Kilka dni temu gruchnęła wiadomość o chorobie Dawida Kubackiego, która uniemożliwiłaby mu start w mistrzostwach Polski, gdyby te odbyły się zgodnie z planem. Zaniepokojeni kibice z niecierpliwością oczekiwali na nowe informacje o stanie zdrowia polskiego skoczka. Tuż przez zbliżającym się wielkimi krokami Turniejem Czterech Skoczni głos zabrał w tej sprawie lekarz kadry naszych skoczków. 

Dawid Kubacki
22.12.2023 13:43 Fatalne wieści przed konkursem w Zakopanem. Thomas Thurnbichler właśnie przekazał

Co tu dużo mówić? Polscy skoczkowie prezentują się w tym ostatnio wyjątkowo mizernie, a przecież przed nimi najważniejsze konkursy w sezonie. Zanim jednak zobaczymy ich podczas Turnieju Czterech Skoczni, rzutem na taśmę przed świętami nasi zawodnicy zawalczą jeszcze w Zakopanem o tytuł mistrza Polski. Niestety, na belce startowej nie zobaczymy wszystkich naszych orłów, o czym poinformował na kilka godzin przed startem rozgrywek trener Thomas Thurnbichler. Dwaj czołowi sportowcy musieli wycofać się z zawodów z powodu poważnej niedyspozycji.

Marta Kubacka, Dawid Kubacki
19.12.2023 19:13 Tak mieszkają Dawid i Marta Kubaccy. Widok z okna zapiera dech w piersiach

Dawid Kubacki to bez wątpienia jeden z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych polskich sportowców. Polski skoczek razem ze swoją żoną Martą mieszkają w domu na Podhalu, w rodzinnej miejscowości sportowca – Szaflarach. Wnętrze ich posiadłości urządzone jest raczej minimalistycznie, ale w odpowiednim klimacie. Duże wrażenie może robić widok z okna, którym chwaliła się Kubacka.

Dawid Kubacki
10.12.2023 19:00 Ogromna sensacja podczas PŚ w Klingenthal. Wszyscy patrzyli tylko na niego

W niedzielę 10 grudnia w Klingenthal odbywał się kolejny konkurs w ramach aktualnego sezonu Pucharu Świata. Polscy skoczkowie, którzy w sobotę 9 grudnia pokazali całkiem niezłą formę, tym razem zawiedli. Najlepszy z biało-czerwonych okazał się Piotr Żyła, który zajął 22. miejsce.

Dawid Kubacki
09.12.2023 18:34 Puchar Świata w Klingenthal. Najlepszy wynik Polaków w sezonie

Puchar Świata w Klingenthal przyniósł przełom dla polskich skoczków, którzy osiągnęli najlepszy wynik w aktualnym sezonie. Po pierwszej serii skoków Piotr Żyła znalazł się w pierwszej dziesiątce. Niestety, finałowa seria dała biało-czerwonym w kość. 

Thomas Thurnbichler
09.12.2023 11:33 Thomas Thurnbichler zabrał głos po skokach Polaków w Klingenthal. Wyjawił, co zrobiło różnice

Ostatnie tygodnie nie były zbyt udane dla polskich skoczków. Powodów do zadowolenia nie miał również Thomas Thurnbichler, który przez spore grono kibiców stał się główną twarzą fatalnej formy “Biało-Czerwonych”. W Klingenthal coś się jednak odmieniło i Dawid Kubacki i spółka wrócili do relatywnie przyzwoitych skoków. Tuż po piątkowych kwalifikacjach opiekun naszej kadry wyjawił, co mogło mieć wpływ na poprawę wyników.  

Dawid Kubacki
25.11.2023 17:11 Dramatyczne wyznanie Dawida Kubackiego. "Nikomu tego nie życzę"

Po wielu miesiącach od czasu, gdy rodzina Dawida Kubackiego przechodziła trudne chwile, skoczek zdecydował się na szczery wywiad. Otwarcie opowiedział w nim o batalii, jaką jego małżonka stoczyła o swoje życie i tym, jakie myśli towarzyszyły mu, gdy czuwał u jej boku. 33-latek nie krył przy tym, że wciąż z wielkim wysiłkiem wraca do wydarzeń sprzed niemal roku. Nic zresztą dziwnego, skoro był czas, gdy w głowie rysował już nawet te najgorsze scenariusze.

Dawid Kubacki
03.09.2023 10:52 Dawid Kubacki żył w strachu. Musiał się przełamać, trenerzy wpadli na doskonały pomysł

Dawid Kubacki jest jednym z liderów kadry w skokach narciarskich i mistrzem świata. Polak mógłby jednak w ogóle nie zdobyć tych osiągnięć, gdyby w dzieciństwie nie wyzbył się jednego lęku. To mogło zupełnie zablokować jego karierę.