Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Kamil Stoch skomentował swój występ na skoczni w Holmenkollen. "Stan umysłu"
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 11.03.2024 21:44

Kamil Stoch skomentował swój występ na skoczni w Holmenkollen. "Stan umysłu"

Kamil Stoch
Fot. East News/ Andrzej Iwanczuk

Kamil Stoch ma za sobą nieudany weekend Pucharu Świata w Oslo. Polak odniósł się do swojego wyniku poprzez media społecznościowe.

Kamil Stoch ma problemy z formą

To zdecydowanie nie jest sezon Kamila Stocha. Trzykrotny mistrz Olimpijski i zwycięzca indywidualnych mistrzostw świata z 2013 roku nie zakwalifikował się do drugiej serii niedzielnych zawodów w Oslo. Polak uzyskał jedynie 118,5 metra przy pierwszym skoku i zakończył swój udział w konkursie na 36. miejscu, nie przechodząc do serii finałowej.

W ogólnej klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Kamil Stoch zajmuje dalekie, 26 miejsce w stawce. Nie jest to wynik, do którego przez wiele lat przyzwyczajał kibiców, oglądających jego największe sukcesy. Stoch zakończył również serię, trwającą od sezonu 2016/2017. Został wówczas zapoczątkowany cykl zawodów Raw Air, w których skoczek za każdym razem występował w drugiej serii. Słaby wynik w Oslo, przyczynił się do zakończenia tej świetnej passy.

Ile zarabia Kamil Stoch? Sprawdziliśmy, ile zarabia najlepszy polski skoczek

Holmenkollen wyzwaniem dla Kamila Stocha

Skoki narciarskie zawsze są uzależnione od warunków pogodowych na danym obiekcie. Na słynnej skoczni Holmenkollen w Oslo, wielu skoczków mierzyło się z wyzwaniem, jakie niesie właśnie ten obiekt. Zawodnicy inaczej niż na innych skoczniach odczuwają porywy wiatru, czy też własny ciężar w locie. W niektórych sytuacjach dochodzi do kontrowersji związanej z dopuszczeniem zawodnika do oddania skoku.

Kamil Stoch, po niedzielnym konkursie na skoczni Holmenkollen, zamieścił post na Instagramie, zamieszczając w opisie charakterystyczny komentarz. - Skocznia w Holmenkollen… #stanumysłu — napisał.

ZOBACZ TAKŻE: Trzecie miejsce polskiego skoczka w Lahti. Największy sukces tego sezonu

Szansa na rehabilitacje w Trondheim

Już w najbliższy wtorek, przed Kamilem Stochem szansa na zmazanie plamy po występie na Holmenkollen. Tym razem, zawody z cyklu Raw Air przeniosą się na obiekt w Trondheim. W 2018 roku Stoch w fantastycznym stylu pobił rekord skoczni, notując skok na odległość 146 metrów, startując z 1 belki. Być może ta skocznia będzie dla Kamila Stocha miejscem, w którym będzie w stanie zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Oprócz Stocha, w konkursie będziemy mogli oglądać pozostałych polskich skoczków. W klasyfikacji Pucharu Świata znajdują się m.in. Aleksander Zniszczoł – 362 pkt i 22 miejsce, Piotr Żyła – 226 pkt i 24 miejsce, Dawid Kubacki – 183 pkt i 27 miejsce, Paweł Wąsek – 42 pkt i 46 miejsce i Maciej Kot – 15 pkt i 54 miejsce. Początek konkursu o godzinie 16.