Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Trzecie miejsce polskiego skoczka w Lahti. Największy sukces tego sezonu
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 03.03.2024 18:49

Trzecie miejsce polskiego skoczka w Lahti. Największy sukces tego sezonu

Aleksander Zniszczoł
screen Eurosport

Po ostatnim konkursie drużynowym w Lahti przyszedł czas na indywidualne zmagania w ramach Pucharu Świata. Udział wzięło pięciu Polaków, którym udało się przejść kwalifikacje: Paweł Wąsek, Maciej Kot, Piotr Żyła, Kamil Stoch i Aleksander Zniszczoł. Warunki były słabe, przez silny wiatr, jednak nie przeszkodziło do “Olkowi” w osiągnięciu znakomitego wyniku.

Kwalifikacje do konkursu: wszyscy Polacy z awansem

W niedzielę (03.03.) o 14:30 zaczęły się kwalifikacje do konkursu indywidualnego w Lahti. Wzięło w nich udział pięciu Polaków, spośród których wszyscy awansowali. Bardzo cieszy czwarte miejsce Zniszczoła, którego forma w tym sezonie jest najwyższa ze wszystkich Biało-Czerwonych. 

Kwalifikacje wygrał Ryoyu Kobayashi, drugi był Daniel Tschofenig, a podium zamknął Johann Andre Forfang.

CBA podsłuchiwało Daniela Obajtka? Były prezes Orlenu reaguje Zbigniew Boniek wdał się w awanturę. "Proszę się od nas... wie pani co"

Pierwsza seria: jeden Polak z awansem do serii finałowej

W pierwszej serii konkursu indywidualnego w Lahti forma Polaków nie była najlepsza. Maciej Kot skoczył na odległość 109,5 metra, Paweł Wąsek - 111 metrów, Kamil Stoch - 117 metrów, a Piotr Żyła pół metra dalej. Najlepszym z Polaków był Aleksander Zniszczoł, który osiągnął pułap 128,5 metra i jako jedyny z Polaków awansował do serii finałowej. “Olek” zajął 2. miejsce, lepszy był od niego tylko Jan Hoerl.

ZOBACZ TEŻ: Piękne skoki Polaków w konkursie drużynowym w Lahti. Dawno nie było tak dobrze

Druga seria: Zniszczoł na podium!

Pierwsza część zmagań w konkursie została przedłużona, z powodu przerw wymuszonych przez pogodę. W sumie seria ta trwała prawie półtorej godziny. Udało się jednak doprowadzić ją do końca i przejść do następnej, w której to czekaliśmy na skok Aleksandra Zniszczoła.

Ten nadszedł w przedostatnim podejściu. “Olek” skoczył na odległość 129,5 metra, co dało mu 3. miejsce na podium konkursu w Lahti. To pierwsze takie osiągnięcie jakiegokolwiek Polaka w tym sezonie Pucharu Świata. Drugi był Peter Prevc, a zawody wygrał Jan Hoerl, który utrzymał rezultat z pierwszej serii.