Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Wygadał się o przyszłości Thurnbichlera. "Nie zrealizował celów"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 01.02.2024 17:25

Wygadał się o przyszłości Thurnbichlera. "Nie zrealizował celów"

Thomas Thurnbichler
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Co dalej z przyszłością Thomasa Thurnbichlera? Austriak nie zrealizował założonych na ten sezon celów sportowych, które zawarte są w jego kontrakcie, a forma polskich skoczków wciąż jest daleka od tej, do której przyzwyczaili kibiców. Głos w sprawie Thurnbichlera w rozmowie z WP Sportowe Fakty zabrał sekretarz generalny PZN Jan Winkiel.

Co dalej z Thomasem Thurnbichlerem?

Nie da się ukryć, że ostatnie występy polskich skoczków nie napawają optymizmem. Co prawda, Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł w niedawnym konkursie w lotach wlali odrobinę nadziei w serca polskich kibiców, jednak występy Biało-Czerwonych wciąż nie są satysfakcjonujące. Thomas Thurnbichler na konkurs w Bad Mitterndorf nie zabrał Kamila Stocha, dla którego ostatnie miesiące nie należą do udanych.

Thurnbichler pierwszy sezon pracy z polskimi skoczkami miał udany. Kolejny jest już jednak znacznie gorszy. Po trzech najważniejszych imprezach sezonu, czyli Turnieju Czterech Skoczni, PolSKIm Turnieju oraz MŚ w lotach fani skoków nie mają czego świętować. Pozostaje więc pytanie, czy Thomas Thurnbichler utrzyma swoje stanowisko?

Przełamanie Piotra Żyły w najważniejszym momencie. Dalekie loty na MŚ

Thomas Thurnbichler i jego pozycja niezagrożona? Jest głos z PZN

Thomas miał w kontrakcie zapisy o celach sportowych i w tym sezonie wiemy już, że kadra ich nie zrealizowała - mówi portalowi WP Sportowe Fakty Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego.

Jednocześnie przedstawiciel PZN ucina spekulacje i jednoznacznie stwierdza, że nie ma żadnych wątpliwości co do przyszłości współpracy z austriackim szkoleniowcem. Posada Thomasa Thurnbichlera zdaje się być niezagrożona.

Wiążemy z Thomasem przyszłość i chcemy by był trenerem polskiej kadry skoczków także w kolejnym sezonie - dodaje Winkiel.

ZOBACZ: Thomas Thurnbichler powinien stracić pracę? Tajner zabrał głos, padły ważne słowa

Sekretarz generalny PZN ujawnił co daje z Thurnbichlerem

Sekretarz generalny PZN zauważa, że Thurnbichler zatrudniony został w polskim związku, aby nie tylko podtrzymać sukcesy najważniejszych zawodników, ale także wyszkolić ich następców, budując odpowiedni system. Kontrakt austriackiego szkoleniowca jest ważny do sezonu 2025/2026 i najprawdopodobniej będzie dalej realizowany. Jan Winkiel nie ukrywa, że zarząd cały czas jest w kontakcie z Thurnbichlerem i rozmawia o przyszłości polskich skoków.

ZOBACZ: Adam Małysz stanowczo o metodach Thomasa Thurnbichlera. Takich słów kibice się nie spodziewali

Rozmowy o przyszłym sezonie trwają od grudnia. Thomas rozmawiał już z zawodnikami, potem przedstawił swoje plany Adamowi. Chodzi o to, żeby powstał stabilny plan, który będzie można wdrożyć już od początku kolejnego okresu przygotowawczego - mówi Winkiel.

 

Źródło: WP Sportowe Fakty