Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Co za sceny pod domem Lewandowskiego. Wszystko się nagrało
Piotr Dutka
Piotr Dutka 30.01.2024 10:38

Co za sceny pod domem Lewandowskiego. Wszystko się nagrało

Robert Lewandowski i spotkanie z kolegami z FC Barcelony
Rex Features/East News / Screen : Dario Sports

W minionym tygodniu niemal cała Barcelona wstrzymała oddech, po tym, jak Xavi oficjalnie ogłosił, że wraz z końcem bieżącego sezonu przestaje pełnić funkcję trenera klubu. Decyzja zbiegła się w czasie z fatalnymi rezultatami “Dumy Katalonii”, która w dalszym ciągu nie może wskoczyć na odpowiednie tory. W celu ratowania atmosfery w szatni na ciekawy pomysł wpadł Robert Lewandowski. Polak zaprosił kolegów do swojego domu, gdzie mieli debatować na temat poprawy fatalnej sytuacji. 

Robert Lewandowski ma duży problem. Kibice FC Barcelony tracą cierpliwość

Ostatnie miesiące były dla Roberta Lewandowskiego prawdziwą drogą przez mękę. Polak w dalszym ciągu nie może odnaleźć optymalnej formy, co w znaczący sposób odbija się na grze FC Barcelony. “Dumę Katalonii" trawi potężny kryzys, który niepokoi zarówno przedstawicieli klubu, jak i jego sympatyków. 

Strata 11 punktów do liderującej Girony sprawia, że marzenia o obronie mistrzowskiego tytułu są coraz bardziej odległe. Do tego dochodzi bolesna porażka w Pucharze Króla 2:4 z Athletic Bilbao, która finalnie wyeliminowała Blaugranę z wyścigu o jedno z najbardziej prestiżowych trofeów Starego Kontynentu. 

Z perspektywy polskich fanów szczególnie niepokojąca jest z kolei indolencja strzelecka Roberta Lewandowskiego, który w ostatnich miesiącach widocznie obniżył swoje loty. Z jednego z najlepszych napastników Europy nagle stał się jedną z głównych twarzy powolnego rozkładu FC Barcelony. 

Jego notowań w oczach sympatyków katalońskiego klubu nie poprawiły ostatnie bramki m.in. z Realem Madryt w Superpucharze Hiszpanii, czy też wyżej wspomnianym Athletic Bilbao. Wszystko przez fakt, że nie miały one żadnego przełożenia na końcowy wynik. Nie jest żadną tajemnicą, że to właśnie osoba Lewandowskiego jest wskazywana przez media na Półwyspie Iberyjskim jako jedno z największych rozczarowań bieżącego sezonu 2023/2024. 

 

Xavi stracił cierpliwość, chodzi o Roberta Lewandowskiego. Nie jest już "nietykalny"

Robert Lewandowski mocno przeżył decyzję Xaviego. Hiszpanie ujawniają

W miniony weekend FC Barcelona doznała bolesnej porażki z Villarealem 3:5, która niemal definitywnie przekreśliła ich szansę na walkę o mistrzostwo La Liga. Gracze Xaviego przegrywali już 0:2, jednak w pewnym momencie zdołali odwrócić losy meczu, odrabiając deficyt bramkowy. 

W pewnym momencie wyszli na prowadzenie i gdy wiele wskazywało na to, że będą w stanie utrzymać korzystny rezultat, ich gra kompletnie się posypała. Piłkarze z Estadio de la Ceramica “wrzucili kolejny bieg” i pogrążyli zaskoczoną Barcelonę. Szalona końcówka sprawiła, że “Duma Katalonii” kolejny raz musiała przełknąć gorycz porażki. 

Tuż po meczu decyzję o odejściu tuż po zakończeniu bieżącego sezonu ogłosił Xavi. Jego stanowisko obiło się szerokim echem w całym środowisku piłkarskim, powodując spore zamieszanie na trenerskiej karuzeli. Taki obrót spraw zaskoczył samych piłkarzy Blaugrany, którzy natychmiast okazali wsparcie swojemu szkoleniowcowi. 

Robert Lewandowski zalał się łzami. Ta decyzja zmieniła wszystko

Legenda Barcelony wielokrotnie podkreślała, że klamka zapadła jeszcze przed ligowym spotkaniem z Villarrealem. Jak informują hiszpańskie media, niedzielna rozmowa piłkarzy Barcelony z trenerem przyniosła sporo emocji. 

Podczas spotkania trenera z członkami drużyny Robert Lewandowski i Joao Cancelo nie kryli łez. Warto podkreślić, że zarówno Polak, jak i Portugalczyk przychodzili do "Dumy Katalonii" kiedy trenerem był już Xavi.

 

Zdumiewające sceny pod domem Roberta Lewandowskiego. Polak zwołał pilne zebranie

Jak można się spodziewać, decyzja Xaviego nie pozostała bez odpowiedzi. Robert Lewandowski podjął ważną decyzję i zwołał pilne zebranie zawodników FC Barcelony. Zaprosił kolegów do swojego domu, gdzie mieli omówić sytuację, a także spróbować znaleźć odpowiednie rozwiązanie z tej patowej sytuacji.

Jak podkreślają hiszpańskie media, odbyło się ono bez obecności sztabu szkoleniowego, a jego głównym celem było scalenie zespołu w jedną całość. 

Robert Lewandowski nie wytrzymał. Powiedział to Xaviemu prosto w twarz

Co ciekawe, medialne doniesienia zostały oficjalnie potwierdzone. W sieci pojawiły się nagrania sprzed posiadłości Roberta Lewandowskiego opublikowane przez “Diario Sport”. Widać na nich piłkarzy FC Barcelony opuszczających willę kapitana reprezentacji Polski. 

Jak można się spodziewać, przed domem zawodnika pojawiła się spora grupka kibiców, która wykorzystała moment na zrobienie pamiątkowych zdjęć, a także zebrania cennych autografów.