Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Hiszpanie nie mają wątpliwości, Lewandowski nie wytrzymał
Piotr Dutka
Piotr Dutka 23.01.2024 14:41

Hiszpanie nie mają wątpliwości, Lewandowski nie wytrzymał

Robert Lewandowski i Xavi
JOHN THYS/AFP/East News

Robert Lewandowski już od kilku miesięcy nie grzeszy skutecznością, a jej brak realnie wpływa na jego notowania w oczach zarówno trenera, jak i również sympatyków FC Barcelony. W trakcie ostatniego meczu z Realem Betis podjął odważną decyzję i po upływie godziny ściągnął z boiska doświadczonego Polaka. Hiszpańscy dziennikarze sugerują, że już wcześniej pomiędzy opiekunem katalońskiego klubu, a 35-latkiem doszło do ostrego spięcia. 

Robert Lewandowski ma problem? Jest w konflikcie z Xavim?

Sezon 2023/2024 nie jest zbyt udany dla Roberta Lewandowskiego i jego kolegów z FC Barcelony. Indolencja strzelecka mocno irytuje zarówno kibiców, jak i przedstawicieli “Dumy Katalonii”, którzy oczekują od niego nie tylko okazałych liczb, jak również realnego wpływu na grę drużyny. 

Niestety, ale na ten moment Lewandowski nie może zagwarantować niczego, co z marszu wpłynęłoby na poprawę rezultatów jego drużyny. Aktualnie FC Barcelona znajduje się w grze o trzy trofea, jednak obrona mistrzostwa Hiszpanii nieuchronnie oddala się od podopiecznych Xaviego. Media na Półwyspie Iberyjskim niejednokrotnie wskazywały, że największym rozczarowaniem bieżącej kampanii jest właśnie Robert Lewandowski

O tym, że taki stan rzeczy jest idealnym odzwierciedleniem rzeczywistości może świadczyć fakt, że 35-latek zakończył ostatnie spotkanie z Betisem po upływie zaledwie godziny. Doświadczony napastnik nie wniósł nic szczególnego do gry swojego zespołu, który o dziwo nie potrzebował przebłysków geniuszu Polaka. Ostatecznie FC Barcelona wygrała wyjazdowy mecz 4:2, utrzymując dystans do liderującej Girony. 

Robert Lewandowski odebrał nagrodę. Mówił o FC Barcelonie

Robert Lewandowski w konflikcie z Xavim? Słowa Polaka mówią wszystko

Nie jest tajemnica, że Robert Lewandowski cieszy się ogromnym szacunkiem w szatni FC Barcelony. Każdy słabszy mecz, a także przedłużająca się nieskuteczność realnie wpływają na jego notowania, co mocno irytuje kapitana reprezentacji Polski. 

Trzy mecze z rzędu z golem dawały nadzieję, że indolencja strzelecka “Lewego” to już melodia przeszłości. Niestety, ale brak trafienia w spotkaniu Pucharu Króla przeciwko Unionistas, a także ligowym starciu z Betisem ponownie wlała niepewność w serca sympatyków Blaugrany.

Okazuje się, że w trakcie pucharowego starcia doszło do spięcia na linii Robert Lewandowski-Xavi. Polakowi nie spodobał się fakt, że rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, a jego miejsce zajął utalentowany Marc Guiu.

Według doniesień hiszpańskich mediów, kapitan reprezentacji Polski dał upust swojej frustracji i powiedział Xaviemu prosto w twarz, że wybrana przez niego jedenastka jest po prostu słaba.

 Puchar to jedyny turniej, w którym wciąż mamy duże szanse na wygraną. Należało wybrać silniejszy skład - przekazali dziennikarze na łamach popularnego podcastu “Bar Canaletes”. 

 

Robert Lewandowski w napiętych relacjach z Xavim? Zarzucił trenerowi jedną rzecz

Jak można się spodziewać, Xavi szybko zareagował na otwartą krytykę ze strony Roberta Lewandowskiego. Odpowiedział 35-latkowi, że wspólnie ze swoim sztabem przeanalizowali wszystkie za i przeciw, wystawiając optymalny skład.

Warto podkreślić, że sytuacja FC Barcelony jest daleka od idealnej. “Duma Katalonii” zajmuje trzecie miejsce w La Liga, tracąc do liderującej Girony aż 8 “oczek”. Punkt mniej od rewelacji sezonu zebrał Real Madryt, który w niedawnym meczu Superpucharu Hiszpanii rozgromił Roberta Lewandowskiego i spółkę aż 4:1. 

Wymowne zachowanie Roberta Lewandowskiego tuż po porażce. Kamery tego nie pokazały

Biorąc pod uwagę wszystkie mecze w bieżącym sezonie, Robert Lewandowski w 27 spotkaniach strzelił 12 bramek i zanotował pięć asyst.