Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski nie zachwycił. Hiszpańskie media są bezlitosne
Piotr Dutka 19.01.2024 10:56

Robert Lewandowski nie zachwycił. Hiszpańskie media są bezlitosne

Robert Lewandowski w barwach FC Barcelony
FAYEZ NURELDINE/AFP/East News

Robert Lewandowski pojawił się na boisku w meczu Pucharu Króla, jednak nie był w stanie poprawić swojego dorobku strzeleckiego. W czwartkowy wieczór kapitan reprezentacji Polski nie był najjaśniejszą gwiazdą na obiekcie trzecioligowego Unionistas, o czym dobitnie świadczą oceny pomeczowe hiszpańskich mediów. Dziennikarze z Półwyspu uwypuklili jego wpływ na grę… oponentów “Dumy Katalonii”.

Robert Lewandowski szuka optymalnej formy. Polak bez błysku w meczu z trzecioligowcem

W 1/8 finału los skojarzył FC Barcelonę z trzecioligowym Unionistas, które dla podopiecznych Xaviego miało być szybkim przystankiem na drodze po końcowe trofeum. W trakcie 90. minut okazało się jednak, że znacznie niżej notowani rywale potrafili postawić się “Dumie Katalonii”, strzelając otwierającego gola, a także walcząc o każdy centymetr boiska. W 31. minucie Alvaro Gomez pokonał golkipera Blaugrany, sprawiając, że miliony “cules” wstrzymało oddech.

Finalnie zawodnicy FC Barcelony zdołali odmienić losy spotkania, wygrywając pucharowe starcie 3:1. Kluczowe znaczenie dla przebiegu meczu miało wyrównujące trafienie Ferrana Torresa, który po szybkiej kontrze umieścił piłkę w siatce, tuż obok bezradnego bramkarza gospodarzy.

Niewiarygodny gol Roberta Lewandowskiego w El Clasico. Kibice aż łapali się za głowy [WIDEO]

Oprócz młodego Hiszpana na listę strzelców wpisali się również Jules Kounde, a także utalentowany Alejandro Balde.

Robert Lewandowski bez gola. Hiszpańskie media nie zostawiły na nim suchej nitki

W 61. minucie na murawie pojawił się Robert Lewandowski, gdy na tablicy wyników widniał rezultat 1:1. Polak miał napędzić FC Barcelonę do lepszej gry, a co najważniejsze poprawić jakość strzelecką ofensywnej formacji. Ostatecznie jego ekipa wygrała 3:1, jednak on sam znacząco nie wpłynął na jej grę.

Kapitan “Biało-Czerwonych” nie miał udziału przy żadnej z bramek, co było podkreślane przez media na Półwyspie Iberyjskim. Gra Roberta Lewandowskiego została wyceniona na “piątkę” w dziesięciostopniowej skali.

Wymowne zachowanie Roberta Lewandowskiego po porażce. Tego kamery nie uchwyciły

Dziennikarze “Sportu” nie zamierzali być pobłażliwi dla polskiego gwiazdora, jednocześnie podkreślając, że sama jego obecność na boisku realnie wpłynęła na nerwowość w szeregach defensywy Unionistas.

- Był onieśmielający. Na sam jego widok obrona Unionistas stawała się niepewna. Oddał tylko jeden celny strzał, ale jest szanowaną gwiazdą - podkreślono na łamach katalońskiego “Sport”.

W podobnym tonie występ Roberta Lewandowskiego oceniła “Marca”

- Wpuszczając go w 61. minucie Xavi wystawił wszystkie swoje siły do ataku. Lewandowski nie doszedł jednak do żadnej klarownej okazji - zaznaczono, oceniając grę “Lewego" na 5.5.

Przed Robertem Lewandowskim intensywny czas. FC Barcelonę czeka kilka ważnych spotkań

Najbliższe tygodnie będą niezwykle intensywne dla Roberta Lewandowskiego i spółki. “Duma Katalonii” jeszcze w bieżącym tygodniu rozegra wyjazdowe spotkanie w La Liga z wymagającym Realem Betis.

Pierwszy gwizdek sędziego w najbliższą niedzielę 21 stycznia punktualnie o godzinie 18:30.