Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Poruszający apel reprezentanta Polski. Zwrócił się do kibiców
Monika Majko
Monika Majko 18.01.2024 14:44

Poruszający apel reprezentanta Polski. Zwrócił się do kibiców

siatkarze
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Siatkarze ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mają spore kłopoty, bowiem obecny sezon nie układa się po ich myśli. Drużyna wyraźnie zaliczyła spadek formy, a na zawodników spłynęła fala krytyki. Po środowym meczu Ligi Mistrzów grający w barwach ZAKSY reprezentant Polski, Bartosz Bednorz, zwrócił się do kibiców z poruszającym apelem.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Knack Roeselare w meczu Ligi Mistrzów

W środę wieczór ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podjęła u siebie drużynę Knack Roeselare w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. Po wyjątkowo zaciętym boju polska drużyna zdołała pokonać team z Belgii, choć początkowo nic na to nie wskazywało. ZAKSA po dwóch przegranych setach zdołała wyciągnąć wynik na 3:2 i tym samym wywalczyć awans do 1/8 Ligi Mistrzów.

I choć środowe zwycięstwo dało kibicom i zawodnikom ZAKSY ogromny powód do radości, nastroje w drużynie już od jakiegoś czasu dalekie są od radosnych. W bieżącym sezonie zespół z Kędzierzyna-Koźle radzi sobie znacznie gorzej, niż rok temu. Wicemistrz Polski i triumfator Ligi Mistrzów zajmuje obecnie dopiero 10. miejsce w PlusLidze. Z tego powodu siatkarze stali się obiektem krytyki kibiców, którzy czują się zawiedzeni ich słabszą formą.

Maciej Kurzajewski przekazał smutną wiadomość. Wielka strata dla kibiców

Bartosz Bednorz zaapelował do kibiców

Przykre słowa kierowane w stronę siatkarzy ZAKSY nie umknęły uwadze Bartoszowi Bednarzowi, który gra w barwach tego klubu od 2023 roku. Reprezentant Polski wykorzystał moment triumfu swojej drużyny i w wywiadzie, którego udzielił telewizji Polsat Sport po środowym meczu z Knack Roeselare, stanowczo zaapelował do kibiców. 

Fajnie, jakbyśmy nie zapominali o tym, co zawodnicy tego klubu zrobili dla tego klubu. Ile sukcesów osiągneli, ile serca w to włożyli. Bo czasami jak dochodzą mnie słuchy co ludzie mówią... ja wiem, że każdy ma prawo głosu, ale pomyślcie że my też jesteśmy ludźmi. Nie jesteśmy maszynami, też mamy swoje uczucia i emocje - mówił rozżalony Bartosz Bednorz.

Bartosz Bednorz podziękował kibicom za wsparcie

Siatkarz zwrócił uwagę na to, że część kibiców jest z drużyną tylko w dobrych momentach i odwraca się, gdy nadchodzi kryzys. Podkreślił, że zawodnicy potrzebują czuć wsparcie w każdych okolicznościach, a nie tylko w tych zwycięskich chwilach.

Teraz nas będą klepać po plecach, a w trudnych momentach odwracają się. Także chciałem bardzo podziękować kibicom, którzy nas zawsze wspierają i dzięki nim dzisiaj zagraliśmy, taką siatkówkę, jaką zagraliśmy - dodał. 

Źródło: Polsat Sport

Tagi: Siatkówka