Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Piękny gol Roberta Lewandowskiego w El Clasico. Kibice zachwyceni
Monika Majko
Monika Majko 15.01.2024 09:07

Piękny gol Roberta Lewandowskiego w El Clasico. Kibice zachwyceni

GIUSEPPE CACACE/AFP/East News

Robert Lewandowski zachwycił kibiców podczas finału Superpucharu Hiszpanii. Choć jego FC Barcelona ostatecznie przegrała spotkanie, to polski napastnik zdobył jedyną bramkę w tym meczu dla Dumy Katalonii i zrobił to w pięknym stylu. Nagranie z golem Polaka obiegło sieć.

Robert Lewandowski ma za sobą ciężkie tygodnie

Robert Lewandowski ma za sobą trudne miesiące, a kibice nie byli przekonani czy jego głośny transfer do FC Barcelony był najlepszą decyzją. Polak znalazł się pod ostrzałem krytyki po kilku świetnych okazjach, które zmarnował w polu karnym.

Wiele wskazuje jednak na to, że polski napastnik w końcu się przełamał, bowiem w ostatnich dwóch spotkaniach zdobył dwa gole. Do bramki trafił w 1/16 finału Pucharu Króla przeciwko Barbastro (3:2), a także w półfinale Superpucharu Hiszpanii z Osasuną Pampeluna (2:0). Również we wczorajszym El Clasico nie zmarnował okazji i strzelił zachwycającego gola.

Kolejny sukces Igi Świątek. Podpisała umowę z prawdziwym gigantem. "Świetne połączenie"

Robert Lewandowski pewnie posłał piłkę do siatki

Finału Superpucharu Hiszpanii, w którym FC Barcelona zmierzyła się z Realem Madryt, nie rozpoczął się szczęśliwie dla Katalończyków. Już po 10 minutach team Roberta Lewandowskiego przegrywał 2:0 po trafieniach Viniciusa Juniora. I gdy kibice Katalończyków powoli tracili już nadzieję na odbicie, do akcji wkroczył Polak.

W 33. minucie spotkania Alejandro Balde posłał piłkę w środek pola karnego, jednak Barcelonie nie udało się wykończyć tej akcji. Zawodnicy Realu wybili piłkę i wydawało się, że mogą odetchnąć z ulgą. Futbolówka poleciała jednak w kierunku Roberta Lewandowskiego, który ustawił się na granicy pola karnego. Ten uderzył w powietrzu z pierwszej piłki, kierując ją wprost do bramki Andrija Łunina.

Ależ przyłożył Polak. Ależ cudowne trafienie Lewandowskiego. Bez namysłu, precyzyjnie, celnie i Barcelona odrabia straty - skomentowali strzał Lewandowskiego dziennikarze Eleven Sports.

Robert Lewandowski zaliczył kolejną bramkę w finale Superpucharu Hiszpanii

Finalnie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 dla Realu Madryt. W 37. minucie sędzia podyktował rzut karny i swojego trzeciego gola tego wieczoru ustrzelił Vinicius Junior. Ostatnia bramka należała Rodrygo, który pokonał bramkarza Katalończyków w 64. minucie.

Nagranie niezwykle efektownego gola Roberta Lewandowskiego z woleja obiegło sieć, a kibice są zachwyceni precyzją, z jaką Polak posłał piłkę w kierunku bramki przeciwnika. To 11 trafienie Lewandowskiego w tym sezonie. To też kolejny jego gol w finale Superpucharu Hiszpanii, bowiem w poprzednim sezonie także posłał piłkę do siatki w tym spotkaniu.