Sport.Goniec.pl > Tenis > Kolejny sukces Igi Świątek. Podpisała umowę z prawdziwym gigantem. "Świetne połączenie"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 09.01.2024 12:16

Kolejny sukces Igi Świątek. Podpisała umowę z prawdziwym gigantem. "Świetne połączenie"

Iga Świątek
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Iga Świątek z kolejnym sukcesem. Po tym jak w niedzielę po raz drugi odebrała nagrodę dla Sportowca Roku w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" teraz najlepsza tenisistka świata znów ma powody do dumy i zadowolenia. Właśnie podpisała umowę z uznaną globalną marką.

Iga Świątek z sukcesami

Iga Świątek ma duże powody do zadowolenia od początku 2024 roku. Liderka rankingu światowego tenisa, mimo iż ostatecznie w parze z Hubertem Hurkaczem przegrała w finale United Cup z reprezentacją Niemiec, to po raz drugi z rzędu zdobyła tytuł Sportowca Roku w plebiscycie "Przeglądu Sportowego", a teraz także została ambasadorką bardzo popularnej marki, prawdziwego giganta na rynku. Niebawem Iga Świątek rozpocznie przygotowania do prestiżowego turnieju Australian Open.

Legendy futbolu wspominają Franza Beckenbauera

Iga Świątek ambasadorką popularnej marki

Iga Świątek właśnie poinformowała w swoich mediach społecznościowych o zawarciu nowej współpracy. 22-latka została zaprezentowana jako ambasadorka marki LEGO, producenta popularnych klocków i prawdziwego giganta na rynku produkcji zabawek.

- Wiem, jak dużo o tym mówiliście i uważaliście, że TO i ja to świetne połączenie. Oto jest. Od dziś jestem ambasadorką LEGO w Polsce, a to oznacza: jeszcze więcej klocków LEGO. Jestem przekonana, że nie tylko nadal będę się dobrze bawić i stosować klocki w mojej pracy w obszarze przygotowania mentalnego, ale też, że wspólnie z tą kultową marką zarazimy tą pasją, kreatywnością i frajdą kolejne pokolenia, robiąc razem dużo dobrego - przekazała polska tenisistka.

Iga Świątek podpisała umowę z prawdziwym gigantem

- Cieszę się, że Grupa LEGO zaproponowała mi takie wyróżnienie, jak tytuł ambasadorki, ponieważ wierzę, że wspólnie będziemy mogli inspirować zarówno rodziców, jak i kolejne pokolenia budowniczych świata do rozbudzania swojego potencjału - powiedziała Świątek.

- W tenisie trzeba umieć przewidywać następny ruch przeciwnika na kilka kroków do przodu i błyskawicznie reagować. Nierzadko zdarza się, że już w pierwszych minutach meczu muszę zrezygnować z przyjętej strategii i wymyślić zupełnie nową. Niezbędna jest do tego umiejętność skupienia, kreatywnego myślenia oraz wyobraźnia przestrzenna, które w dużym stopniu zawdzięczam m.in. godzinom spędzonym na budowaniu z klocków - zaznacza Świątek.

Iga Świątek już 14 stycznia rozpocznie zmagania w wielkoszlemowym Australian Open, gdzie bez wątpienia będzie jedną z głównych faworytek. W lipcu 2024 polską tenisistkę czekają także igrzyska olimpijskie w Paryżu.