Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Wspaniałe wieści dla Thomasa Thurnbichlera. Gratulacje płyną z całej Polski
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 16.05.2024 09:08

Wspaniałe wieści dla Thomasa Thurnbichlera. Gratulacje płyną z całej Polski

Thomas Thurnbichler
Fot. East News/ Andrzej Iwanczuk, Screen Instagram/t_h_u_r_t_h

Thomas Thurnbichler przygotowuje się do kolejnego sezonu Pucharu Świata, jednak kolejne kilka miesięcy nie będą stać wyłącznie pod znakiem sportu. Trener reprezentacji Polski ogłosił, że wraz ze swoją partnerką spodziewają się narodzin dziecka. Austriak przekazał radosne wieści w “Podcaście Eurosportu” i nie krył swojej ekscytacji.

Radosna nowina

Thomas Thurnbichler był gościem “Podcaście Eurosportu” kilka dni temu, gdzie rozmawiał na temat formy polskich skoczków, przygotowaniach na kolejny sezon i celach, które zawodnicy mają do zrealizowania. Austriak skorzystał z okazji i ogłosił w trakcie programu, że w ciągu kilku kolejnych miesięcy, w jego życiu prywatnym zajdzie wielka zmiana.

W Krakowie czuję się jak w domu. W tym mieście żyje także moja partnerka Jessica i jej syn Paolo. Ona teraz jest w ciąży. Tym bardziej Kraków jest teraz moim domem - wypalił Thurnbichler

Partnerką austriackiego szkoleniowca jest Jessica Serra, która od kilku lat mieszka w Polsce i ma syna z poprzedniego związku. Thurnbichler po raz pierwszy zostanie ojcem i nie ukrywał, że jest z tego powodu bardzo szczęśliwy i podekscytowany.

Zawsze chciałem mieć własną rodzinę. Znalezienie odpowiedniej partnerki zajęło mi bardzo dużo czasu i bardzo się cieszę, ponieważ wyobrażam sobie, że to jest coś pięknego, gdy masz własne dziecko, które możesz wiele rzeczy nauczyć. I z którym też pewnie będziesz się kłócić. To z pewnością będzie najpiękniejsza i najlepsza rola, mam nadzieję - przekazał w “Podcaście Eurosportu”

Zamieszanie wokół Piotra Żyły. Adam Małysz ujawnił, co się dzieje

Deklaracja Thurnbichlera

Austriacki szkoleniowiec nie potrafił ukryć swojej ekscytacji z ważnego wydarzenia i przekazał w tej sprawie kilka autorskich przemyśleń. Mianowicie, 34-latek podkreślił swoją relację z rodzicami i docenił swobodę, którą go obdarzyli w dzieciństwie. Thurnbichler przekazał w “Podcaście Eurosportu”, że będzie chciał w podobny sposób wychować swoje dziecko.

Myślę, że zrobię tak, jak to było w moim przypadku. Umożliwię mojemu dziecku uprawianie wszelkich dyscyplin sportowych. Miałem naprawdę ogromne szczęście z moim ojcem i z moją mamą. Oni przybliżyli mi wszelkie sporty i mogłem spróbować wszystkiego czego chciałem. To wpłynęło na moją jakość życia, ponieważ mogłem po prostu robić wszystko, co chciałem - zadeklarował Thurnbichler

ZOBACZ TAKŻE: Podano kalendarz Pucharu Świata w skokach narciarskich. Ważne wieści dla polskich skoczków

Przygotowania do kolejnego sezonu

Przed Thomasem Thurnbichlerem kilka najważniejszych miesięcy w jego życiu, nie tylko w kontekście prywatnym, ale też i zawodowym. Polscy skoczkowie narciarscy zawiedli kibiców w poprzednim sezonie, a sztab reprezentacji Polski dokłada wszelkich starań, by zmazać plamę już w najbliższym czasie.

Polska kadra rozpoczęła przygotowania do Letniego Grand Prix, które rozpocznie się 13 sierpnia od konkursu indywidualnego we francuskim Courchevel. Cztery dni później rywalizacja przeniesie się do Polski, a konkretnie na skocznię w Wiśle, gdzie odbędą się dwa konkursy. Letnie zmagania zakończą się na początku października na obiekcie w niemieckim Klingenthal. Kolejnym i w zasadzie najważniejszym punktem programu dla skoczków, będzie inauguracja sezonu Pucharu Świata, którą zaplanowano na 22 listopada (Lillehammer - Norwegia).