Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Podano kalendarz Pucharu Świata w skokach narciarskich. Ważne wieści dla polskich skoczków
Karol Osiński
Karol Osiński 09.05.2024 09:12

Podano kalendarz Pucharu Świata w skokach narciarskich. Ważne wieści dla polskich skoczków

Kamil Stoch
Fot. Rex Features/East News

Międzynarodowa Federacja Narciarska i Snowboardowa (FIS) jest już po obradach, podczas których ustalono terminarze Letniego Grand Prix oraz Pucharu Świata w sezonie 2024/2025. Wkrótce zostanie on zatwierdzony, jednak już teraz został ujawniony. Skoczków czeka dodatkowa rywalizacja.

Terminarz Letniego Grand Prix w skokach narciarskich

FIS poinformowała, że nadchodzące Letnie Grand Prix w skokach narciarskich będzie krótsze niż zeszłoroczne. W trakcie obrad komisji federacji, które odbyły się w słoweńskim Porotoz ustalono, że wstępny kalendarz letnich rywalizacji nie będzie obejmował konkursów w Ałmatach.

Decyzja ta została podjęta ze względu na powodzie, które w ostatnich tygodniach nawiedzają Kazachstan. Tamtejsze rozgrywki miały odbyć się w dniach 24 i 25 sierpnia. Według wstępnych informacji skoczkowie będą rywalizowali w dziesięciu konkursach, z czego dwa odbędą się w Polsce, a dokładnie w Wiśle.

Konkursy zostały zaplanowane na 17 i 18 sierpnia jako drugie w całym cyklu. Wcześniej, 13 sierpnia lotnicy zmierzą się we francuskim Courchevel, a ostatnie zawody odbędą się w niemieckim Klingenthal 5 i 6 października

Szymon Marciniak może zostać ukarany. Podano, co mu grozi

Puchar Świata w skokach narciarskich dłuższy od poprzednich

Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że skoczkowie będą dłużej rywalizowali w Pucharze Świata 2024/2025. Wszystko ze względu na zwiększenie ilości konkursów w amerykańskim Lake Placid, gdzie zaplanowano zawody drużyn mieszanych. Oznacza to, że lotnicy zmierzą się w 38 konkursach, z czego 30 będzie indywidualnych.

Zmianom nie uległy zawody w Polsce. Najlepsi skoczkowie świata pojawią się w Wiśle 7 i 8 grudnia, gdzie powalczą w dwóch konkursach indywidualnych, a 18 i 19 stycznia przyjadą do Zakopanego. Przed drugim z wymienionych miast zawodnicy wyjadą do Predazzo, gdzie w przyszłym roku odbędą się igrzyska olimpijskie.

ZOBACZ TEŻ: Real Madryt w finale Ligi Mistrzów. Zadecydowały ostatnie minuty

Kiedy rozpoczyna się Puchar Świata w skokach narciarskich?

Pierwszy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich 2024/2025 został zaplanowany na 22 listopada w norweskim Lillehammer. Skoczkowie spędzą tam trzy dni, rywalizując w zawodach mieszanych oraz indywidualnych.

Tydzień później wylecą do fińskiej Ruki, gdzie dwukrotnie powalczą o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Z kolei zakończenie sezonu zostało zaplanowane 30 marca w słoweńskiej Planicy