Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Cezary Kulesza nie miał wątpliwości. Poruszył temat hitowego meczu na PGE Narodowym
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 15.05.2024 13:37

Cezary Kulesza nie miał wątpliwości. Poruszył temat hitowego meczu na PGE Narodowym

Cezary Kulesza
Fot. East News/Andrzej Iwanczuk

We wtorek odbyła się oficjalna konferencja prasowa, w której udział wzięli przedstawiciele PZPN i prezydent Warszawy - Rafał Trzaskowski. Wydarzenie miało na celu promocję zbliżającego się Superpucharu UEFA, który po raz pierwszy w historii zostanie rozegrany na PGE Narodowym w Warszawie. Prezes PZPN Cezary Kulesza określił ten mecz mianem ogromnego wyróżnienia dla polskiej federacji i przekazał, że jest to sukces dla Warszawy, ale też i całego kraju.

Kulisy decyzji UEFA

PZPN zgłosił swoją kandydaturę na zorganizowanie Superpucharu Europy w zeszłym roku. UEFA rozważała kilka opcji i uważnie przeanalizowała możliwości poszczególnych federacji, lecz najbardziej korzystna okazała się oferta polskich działaczy, o czym poinformował Łukasz Wachowski z PZPN.

Gdy złożyliśmy naszą aplikację, UEFA odpowiedziała jednoznacznie: tak, pod warunkiem, że będzie to Warszawa. Bez zastanowienia zgodziliśmy się z tą rekomendacją - przekazał sekretarz PZPN 

Poruszenie w polskim środowisku piłkarskim. Chodzi o Ryszarda Stańka

Opinia Cezarego Kuleszy

Polski Związek Piłki Nożnej zorganizował oficjalną konferencję prasową, w której udział wzięli nie tylko działacze federacji z Cezarym Kuleszą na czele, ale również przedstawiciele miasta stołecznego Warszawa, w tym prezydent Rafał Trzaskowski. Kulesza ogłosił wielki sukces PZPN-u i całego miasta, dziękując za wsparcie ze strony działaczy Urzędu Miasta Warszawa i podkreślając, że wszystko umożliwiła świetna współpraca.

Chciałbym podkreślić, że współpraca między PZPN a pracownikami Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy przebiega bardzo dobrze. Przykładem jest organizacja Pucharu Polski, która była perfekcyjna […] Wiele państw, wiele federacji aplikowało, by móc przeprowadzić tak dużą imprezę, jaką jest Superpuchar Europy, jednak to nam udało się uzyskać prawo do organizacji. Jest to wspaniała promocja nie tylko dla Polski, ale też dla samej Warszawy. Oczy całego świata będą zwrócone na PGE Narodowy. Mamy się czym pochwalić, mamy przepiękny stadion. To jest czwarte duże wydarzenie, którego będziemy gospodarzem, to jest dowód, że cieszymy się ogromnym zaufaniem - mówił Kulesza cytowany przez TVP Sport

ZOBACZ TAKŻE: Dobre wieści przed Euro 2024. Michał Probierz ma powody do zadowolenia

Kolejny wielki mecz w Polsce

Organizacja Superpucharu Europy to kolejny, duży sukces dla Polski. Pierwszą dużą imprezą w naszym kraju były mistrzostwa Europy w 2012 roku, które odbyły się na czterech polskich stadionach. Trzy lata później PGE Narodowy był obiektem, na którym rozegrano finał Ligi Europy między Sevillą, a FK Dnipro, w którym wystąpił Grzegorz Krychowiak.

W 2017 roku w Polsce odbyły się mistrzostwa Europy do lat 21, natomiast już dwa lata później do Polski przyjechały najlepsze reprezentacje młodzieżowe z całego świata, z okazji turnieju MŚ u-20. Ostatnim wielkim wydarzeniem w kraju nad Wisłą był finał Ligi Europy w 2021 na stadionie w Gdańsku, gdzie Sevilla pokonała Manchester United i sięgnęła po trofeum. Superpuchar UEFA odbędzie się w sierpniu tego roku, ale to nie koniec dobrych informacji. W 2025 roku we Wrocławiu odbędzie się finał Ligi Konferencji UEFA i będzie to pierwsza taka sytuacja w historii tych rozgrywek.