Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Zbigniew Boniek nie wytrzymał. Ostro podsumował jednego z zawodników Legii
Filip Wilkiewicz 13.05.2024 13:30

Zbigniew Boniek nie wytrzymał. Ostro podsumował jednego z zawodników Legii

Zbigniew Boniek

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Lech Poznań i wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli ligowej. Mecz w Poznaniu został przeanalizowany przez dziennikarzy i ekspertów, a jednym z nich był Zbigniew Boniek. Były prezes PZPN poruszył temat drużyny “Wojskowych” i brutalnie podsumował grę jednego z podopiecznych Goncalo Feio.

Zwycięstwo Legii w Poznaniu

Niedzielny mecz w Poznaniu był wyjątkowy pod względem sytuacji, które wydarzyły się w trakcie spotkania. Poziom sportowy nie należał do najwyższych, ale kibice bez wątpienia nie mogli narzekać na nudę. Najpierw, Szymon Marciniak anulował trafienie “Wojskowych” po analizie VAR, a po kilku minutach podyktował rzut karny, który również nie przyniósł otwarcia wyniku.

Pech zespołu z Warszawy został przebity przez poczynania piłkarzy Lecha. Obrońcy “Kolejorza” wpisali się na listę strzelców, ale ku ich rozpaczy - skierowali piłkę do własnej siatki. Legia prowadziła do przerwy po samobójczych trafieniach Blazica i Salamona, a w drugiej połowie pozwoliła Poznaniakom na złapanie kontaktu. Gol Joela Pereiry z 83 minuty okazał się niewystarczający dla zespołu z Poznania, który musiał uznać wyższość Legii i poniósł klęskę 1:2.

Szaleństwo w meczu Lecha z Legią. Kibice długo nie zapomną tego meczu

Opinia Zbigniewa Bońka

Wydarzenia z Poznania obiły się szerokim echem w sportowych mediach, które nie pozostawiły suchej nitki na piłkarzach miejscowego Lecha. Co ciekawe, oberwało się również piłkarzom Legii, a jednym z krytyków “Legionistów” był Zbigniew Boniek. Były prezes PZPN był gościem programu “Prawda Futbolu”, gdzie w bardzo ostrych słowach ocenił poczynania Ryoya Morishity.

Przepraszam, a mogę zadać pytanie? Gdzie Legia znalazła tego Morishitę? […] Panowie to jest … trochę szybkości i koniec. Ani fizyczności, ani niczego. Taki Polak młody, Kajetan Szmyt, to jest inna jakość piłkarza, to pierwszy, który przyszedł mi do głowy. Legia czy Lech są naszymi brandami międzynarodowymi, więc tam musi być trochę jakości - ostro podsumował Boniek

Ścisk w czołówce tabeli

Zwycięstwo Legii w Poznaniu pozwoliło im na awans na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Goncalo Feio walczą o miejsce w kwalifikacjach do Ligi Konferencji UEFA i jeśli zwyciężą w dwóch ostatnich kolejkach sezonu, to osiągną upragniony cel. Przeciwnikami Legii będą Warta Poznań i Zagłębie Lubin.

Lech Poznań spadł na piąte miejsce i pogrzebał swoje matematyczne szanse na mistrzostwo Polski. Piłkarze “Kolejorza” regularnie zawodzili swoich kibiców, podobnie jak Mariusz Rumak, który opuści klub po zakończeniu sezonu. Włodarze klubu nie zdecydowali się na przedłużenie kontraktu ze szkoleniowcem i planują przebudowę w trakcie przerwy letniej.