Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Michał Skóraś i Club Brugge odpadają z Ligi Konferencji. Polak mógł dać zwycięstwo
Bartosz Nawrocki 08.05.2024 21:33

Michał Skóraś

Znamy pierwsze rozstrzygnięcia w Lidze Konferencji UEFA. W dzisiejszym spotkaniu Club Brugge Michała Skórasia mierzyło się w rewanżu u siebie z Fiorentiną. Zespół Polaka nie dał rady odrobić strat z pierwszego meczu, a Polakowi niewiele brakowało, by strzelił gola.

W pierwszym meczu lepsza Fiorentina

Pierwsze spotkanie między Fiorentiną a Club Brugge Michała Skórasia miało miejsce na Stadio Artemio Franchi we Włoszech. Gospodarze szybko rozpoczęli strzelanie, bo już w 5. minucie do siatki trafił Riccardo Sottil. W 17. minucie z rzutu karnego odpowiedział kapitan Hans Vanaken, a jeszcze przed końcem pierwszej połowy Włosi wyszli ponownie na prowadzenie, za sprawą Andrei Belottiego

Po zamianie stron trzeba było trochę poczekać na kontynuowanie strzelania w meczu. Wyrównanie dla Club Brugge zapewnił jednak w 66. minucie Igor Thiago. Warto dodać, że pięć minut wcześniej goście musieli zacząć grać w osłabieniu, po wyrzuceniu z boiska Raphaela Onyediki. Odbiło się to na dyspozycji belgijskiego zespołu, który w doliczonym czasie gry stracił bramkę i przegrał mecz 2:3. Michał Skóraś wyszedł w podstawowym składzie i został zmieniony po bramce Thiago.

Zbigniew Boniek nie ma złudzeń. Słowa o Euro 2024 zaskoczyły fanów Ujawniono prawdę o kontrakcie Lewandowskiego. Tyle wynosi jego pensja

Rewanż w Belgii. Mało brakowało, by Michał Skóraś strzelił bramkę

Rewanżowe spotkanie w ramach Ligi Konferencji rozegrane zostało w Brugii. Mecz lepiej zaczęli gospodarze, którzy za sprawą Hansa Vanakena wyszli na prowadzenie i wyrównali stan dwumeczu. W 30. minucie świetną okazję na podwyższenie rezultatu miał Michał Skóraś, który jednak został w ostatniej chwili uprzedzony przez obrońcę Fiorentiny. Polak miał przed sobą pustą bramkę i zabrakło sekundy, by uderzył on piłkę w kierunku pustej bramki.

Niestety, nie skończyło się to dobrze dla Club Brugge. W 85. minucie, po faulu w polu karnym gola dla Fiorentiny strzelił Lucas Beltran, dzięki któremu zespół z Florencji ostatecznie awansował do finału Ligi Konferencji. Michał Skóraś zszedł z boiska w 86. minucie.

ZOBACZ: Raków Częstochowa przekazał sensacyjne wieści. Dawid Szwarga zwolniony

Fiorentina w finale Ligi Konferencji

Fiorentina po raz drugi z rzędu awansowała do finału Ligi Konferencji UEFA. Rok temu Włosi musieli uznać wyższość West Hamu United, z którymi przegrali 1:2. Teraz stają przed kolejną szansą na to trofeum, a swojego oponenta poznają po jutrzejszym meczu między Aston Villą a Olymiakosem.