Sport.Goniec.pl > Tenis > Magda Linette zwycięska w pierwszym starciu w Rzymie. Czas na pojedynek z byłą liderką WTA
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 08.05.2024 19:03

Magda Linette

Magda Linette rozpoczęła swoje zmagania na turnieju WTA 1000 w Rzymie. W pierwszej rundzie gładko rozprawiła się z Chinką Zhu Lin 6:3, 6:2. W następnej kolejności poznaniankę czeka starcie z byłą liderką rankingu WTA, Wiktorią Azarenką.

Kontrola pierwszego seta ze strony Linette. Ekscytujący czwarty gem

Magda Linette w swoim pierwszym spotkaniu na kortach w Rzymie rywalizowała z Chinką Zhu Lin (57. WTA). Tenisistki dzieli aktualnie sześć miejsc w klasyfikacji WTA, na korzyść Polki. To ona więc była wskazywana jako faworytka starcia.

Zaczęło się tak, jak można było przypuszczać. Na prowadzenie pierwsza wyszła poznanianka, które potem utraciła, po wykorzystaniu swojego podania przez rywalkę. Kolejny gem został rozstrzygnięty błyskawicznie, bo do zera zwyciężyła Linette. Nie cieszyła się jednak długo z przewagi, gdyż następna odsłona padła łupem Chinki. Była ona jednak o tyle ciekawa, ponieważ nastąpiło wiele zwrotów akcji. Polka miała cztery okazje na przełamanie i wyjście na prowadzenie 3:1, jednak świetnie broniła się Zhu Lin. Ostatecznie to ona doprowadziła do wyrównania 2:2.

Dalsza faza to kontrola spotkania przez Magdę Linette. Zdecydowanie dyktowała tempo gry, za którym nadążyć próbowała jej rywalka. Wyrównanie na 3:3 było ostatnim gemem zdobytym przez Chinkę w tym secie, bo później punktowała już tylko poznanianka. Wreszcie udało jej się doprowadzić do przełamania na 5:3. Przeciwniczka trafiła w aut, a Polka stanęła przed szansą zakończenia tej rundy. Tak też się stało i po 45 minutach było 1:0 w meczu.

Sukces Magdaleny Fręch w Rzymie. W kolejnym meczu czeka ją trudne zadanie Real Madryt - Bayern Monachium. Gdzie obejrzeć i o której zacznie się mecz na Santiago Bernabeu?

Bez dyskusji w drugim secie. Magda Linette z awansem

Drugi set przebiegł podobnie do tego poprzedniego. Tutaj także mogliśmy obserwować dominację Magdy Linette, która prowadziła w pewnym momencie 4:0, po drodze dwukrotnie przełamując podania Chinki. W końcu Zhu Lin udało się zdobyć gema, jednak kolejny padł łupem poznanianki. Przeciwniczkę stać było na jeszcze jeden zryw, ale była bezsilna tego środowego popołudnia. Polka wykorzystała swój serwis i wygrała 6:2, a zarazem cały mecz. W następnej rundzie czeka ją jednak o wiele trudniejsze wyzwanie.

ZOBACZ: Iga Świątek zwróciła uwagę na poważny problem. To może obniżać poziom tenisa

Magda Linette stanie w szranki z byłą liderką rankingu WTA

W drugiej rundzie turnieju WTA 1000 w Rzymie Magda Linette zmierzy się z byłą liderką rankingu WTA, Wiktorią Azarenką (24. WTA). Białorusinka dotarła w 2013 roku do finału włoskich zawodów, gdzie musiała jednak uznać wyższość Sereny Williams. Z kolei z Polką mierzyła się do tej pory pięciokrotnie, a dwa razy musiała uznać wyższość Linette. Ich ostatni pojedynek miał miejsce we wrześniu zeszłego roku, w ramach WTA Pekinu. Górą wtedy okazała się właśnie poznanianka.

Starcie tenisistek zaplanowane jest na 10 maja.